Share This Post

Redakcyjny

Dlaczego europejskie drogi są najbezpieczniejsze na świecie

Dlaczego europejskie drogi są najbezpieczniejsze na świecie

Najnowsze roczne sprawozdanie na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego potwierdziło to, co wielu z nas już wiedziało – Unia Europejska ma najbezpieczniejszy system drogowy na świecie.

Duża część jego sukcesu wynika z przyjęcia przez UE podejścia Vision Zero oraz Safe System do bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Programy te mają na celu zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na drodze poprzez zajęcie się kluczowymi czynnikami: projektowaniem infrastruktury, bezpieczeństwem pojazdów, zachowaniem kierowców, reagowaniem w sytuacjach awaryjnych, ustawodawstwem, egzekwowaniem i edukacją – a także uznaniem, że ludzie są tylko ludźmi.

Bezpieczeństwo na drogach to coś, nad czym UE ciężko pracuje. Na przykład unijna Road Safety Exchange – nowa inicjatywa ogłoszona niedawno w Brukseli – przewiduje, że 12 państw podzieli się najlepszymi praktykami, umiejętnościami i doświadczeniami, łącząc Bułgarię, Grecję, Litwę, Polskę, Portugalię i Rumunię z innymi państwami UE, aby pomóc im w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego, której potrzebują.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>