Share This Post

Redakcyjny

Dwie trzecie kierowców wie, kiedy przekroczyli limit

Dwie trzecie kierowców wie, kiedy przekroczyli limit

Ostatnie badania pokazują, że prawie dwie trzecie kierowców twierdzi, że wie, kiedy przekroczyli limit. Według National Attitudes Survey, 59% ludzi powiedziało, że wie, jak utrzymać się poniżej ustawowego limitu na prowadzenie pojazdów. Jest to jednak sprzeczne z innym stwierdzeniem zawartym w badaniu, które wykazało, że 81% osób zgadza się, że nie powinno prowadzić się pojazdów, jeśli w ogóle spożywało się alkohol.

Wydaje się, że istnieje poważny podwójny standard w podejściu do picia i prowadzenia samochodu. Zaledwie 15% pytanych powiedziało, że ufa innym ludziom w kwestii tego, że wiedzą, kiedy przekroczą limit. Dane z Departamentu Transportu pokazują, że liczba kierowców będących pod wpływem alkoholu, którzy ulegli wypadkowi w Wielkiej Brytanii spadła o 43% od 2005 r.

Mówiąc o ustaleniach, Edmund King, dyrektor AA Charitable Trust, powiedział: “Wiadomość jest prosta – jeśli masz zamiar jechać samochodem, to nie pij, a jeśli masz zamiar pić, to nie jedź.

Miejmy nadzieję, że ta wiadomość zostanie usłyszana głośno i wyraźnie.

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>