Share This Post

Aktualności

Czy InstaFreight może zaoferować frachtowi drogowemu coś innego?

Czy InstaFreight może zaoferować frachtowi drogowemu coś innego?

W sektorze drogowego transportu towarowego brakuje cyfryzacji na dużych obszarach rynku, co prowadzi do rozdrobnienia i słabej widoczności działalności.

Jednolite regulacje prawne w Unii Europejskiej zlikwidowały cła graniczne, ale w branży, która w dużym stopniu opiera się na relacjach z zainteresowanymi stronami, bariera językowa może stanowić problem.

Jedna z berlińskich cyfrowych firm spedycyjnych ma nadzieję, że znajdzie rozwiązanie pozwalające na zwiększenie wydajności w całej Europie. InstaFreight łączy spedytorów i przewoźników na platformie cyfrowej, znajdując właściwego przewoźnika bez konieczności wielokrotnego podwykonawstwa.

Philipp Ortwein, współzałożyciel i dyrektor zarządzający InstaFreight, opisuje firmę jako stronę umowy, a nie jako platformę wymiany towarowej.

Według Ortweina, InstaFreight wykorzystuje swoją “techniczną i cyfrową wiedzę do poprawy wszystkiego, co wiąże się z transportem towarów”.

Łącząc ponad 10 000 przewoźników na swojej platformie InstaFreight używa algorytmu cenowego, który dostarcza nadawcom wycenę w ciągu kilku sekund.

InstaFreight ma już ponad 2000 aktywnych użytkowników, którzy twierdzą, że dostęp do nowych możliwości, kompleksowa przejrzystość i bezproblemowa obsługa transportu są tym, co sprawia, że InstaFreight jest tak nowoczesny.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>