Share This Post

Redakcyjny

5 faktów dotyczących transportu ciężarowego

5 faktów dotyczących transportu ciężarowego

Ciężarówki są siłą napędową naszego istnienia – dostarczają żywność na półki, benzynę do pomp i materiały budowlane na place budowy.

Nie muszę jednak mówić o tym kierowcom ciężarówek. Jest wiele rzeczy, które już wiesz o jazdach ciężarówkami, ale jest też wiele rzeczy, których możesz nie wiedzieć.

Oto kilka faktów o branży, którą tak dobrze znasz, które mogą Cię zaskoczyć.

1 Ile paliwa zużywa ciężarówka?

Przeciętny samochód może zużywać około 1900 litrów paliwa rocznie – mniej więcej. Jednak duża ciężarówka może z łatwością zużywać około 75 000 litrów paliwa. (To 40 razy więcej, dla Twojej wiadomości). Prędkość, z jaką porusza się ciężarówka również odgrywa pewną rolę: na przykład ciężarówka jadąca z prędkością 120 kmh zużywa o 27% więcej paliwa niż ciężarówka jadąca z prędkością 100 kmh.

2 Co sprawia, że ciężarówki się rozbijają?

Zanim wprowadzono obowiązek stosowania hamulców przeciwblokujących w samochodach ciężarowych, incydenty składania się w pół były znacznie częstsze. W dzisiejszych czasach najbardziej niebezpieczne wypadki mają miejsce, gdy samochód ciężarowy się przewraca. Zderzenia te nie mają miejsca często, ale kiedy się zdarzają, zazwyczaj dzieje się tak dlatego, że ciężarówka przejechała przez luźną nawierzchnię, a kierowca zbytnio koryguje układ kierowniczy.

3 Ile kobiet jeździ ciężarówkami?

W Wielkiej Brytanii około 1% kierowców ciężarówek stanowią kobiety, w Stanach Zjednoczonych odsetek ten wynosi około 6%. Gdziekolwiek byś nie pojechał, kobiety jeżdżące ciężarówkami są mniejszością. Co jest powodem do wstydu, ponieważ statystyki pokazują, że są lepszymi kierowcami niż ich koledzy o przeciwnej płci.

4 Jakie przedmioty są przewożone najczęściej?

Najpopularniejsze grupy produktów przewożonych na całym świecie to:

  •         Żywność, napoje i tytoń
  •         Produkty rolnicze, leśnicze i produkty rybołówstwa
  •         Odzież
  •         Materiały budowlane
  •         Pojazdy
  •         Substancje niebezpieczne

5 Czy powinniśmy być bardziej podekscytowani Teslą?

Elon Musk jest czymś w rodzaju pośmiewiska – szczególnie biorąc pod uwagę niektóre jego komentarze na temat AI. Jest człowiekiem, który cieszy się z kontrowersji w sądzie i popełnił więcej niż kilka błędów, ale robi dużo w przestrzeni pojazdów elektrycznych. Musimy pamiętać, że na świecie jest zdecydowanie miejsce dla pojazdów elektrycznych – Tesla lub innych. Nie próbuje zastąpić jednego innymi, ale myśli, że jest miejsce dla obu. Ciężko nam to mówić, ale w tej kwestii ma rację.

Masz jakieś fakty na temat przemysłu ciężarowego, którymi chciałbyś się podzielić? Chcielibyśmy je usłyszeć.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>