Share This Post

Redakcyjny

6 zasad drogowych, które wszyscy powinniśmy przyjąć

6 zasad drogowych, które wszyscy powinniśmy przyjąć

Podróżując po Europie szybko zdajesz sobie sprawę, że przepisy ruchu drogowego różnią się w zależności od kraju.

Niektóre z tych zasad ruchu drogowego mogą poważnie Cię zastanowić. Na przykład, w Wielkiej Brytanii nielegalne jest trąbienie klaksonem między 23:00 a 7:00. Kto wie, co należy zrobić, jeśli potrzebujesz klaksonu, aby zapobiec wypadkowi? Jazda brudnym samochodem w takich krajach jak Bułgaria, Białoruś i Rosja jest nielegalna..

Jednak inne zasady mają większy sens i mogłyby zostać wykorzystane do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na całym kontynencie.

Oto sześć zasad ruchu drogowego, które mogą pomóc chronić kierowców, pieszych i środowisko naturalne.

1 Zawsze włączone światła

W niektórych krajach skandynawskich kierowcy muszą mieć włączone reflektory przez cały czas jazdy. Sprawia to, że pojazdy są bardziej widoczne i jest to szczególnie przydatne w ciemniejszych i bardziej wilgotnych miesiącach zimowych..

2 Zakaz zatrzymywania się na autostradach

Na autostradzie w Niemczech zatrzymywanie się jest nielegalne, nawet jeśli pojazdowi skończy się paliwo (postrzegane jest to jako zaniedbanie ze strony kierowcy). W przypadku większej ilości pojazdów na naszych drogach, byłoby to dobrą zasadą do przyjęcia w każdym kraju.

3 Zakaz jedzenia za kierownicą

Na Cyprze nielegalne jest spożywanie posiłków podczas jazdy samochodem. Przekąski za kierownicą są powszechne w innych częściach Europy, ale bezpieczniej jest mieć dwie ręce na kierownicy niż jedną. Na Cyprze kierowcy są również prawnie zobowiązani do ciągłego śledzenia drogi, aby uniknąć niepotrzebnego rozpraszania uwagi. Wszyscy widzieliśmy kierowców, którzy mogliby postąpić zgodnie z tą zasadą nieco bardziej.

4 Strefy kulturowe o ograniczonym ruchu

We Włoszech kierowcom nie wolno jeździć, gdziekolwiek zechcą. Specyficzne obiekty historyczne wymagają od kierowców specjalnego zezwolenia na korzystanie z pojazdu. Gdyby inne kraje poszły w ich ślady, w naszych miastach występowałoby mniejsze zatłoczenie wokół popularnych miejsc kulturowych, mniejszy hałas i mniejsze zanieczyszczenie powietrza.

5 Posiadanie alkomatu

Francuscy prawodawcy przyjęli rozporządzenie, które wymaga, aby kierowcy przez cały czas mieli w swoich pojazdach alkomat. Oznacza to, że kierowca może sprawdzić, czy jest w stanie wsiąść za kierownicę, czy też nie. Wszystko, co ogranicza jazdę pod wpływem alkoholu i ratuje życie, dostaje ode mnie wielki kciuk w górę.

6 Reversing hazards

Kierowcy w Słowenii są zobowiązani do korzystania ze swoich świateł przeciwmgłowych przy cofaniu, co może zmniejszyć liczbę takich wypadków również w innych krajach.

Czy istnieją jakieś przepisy drogowe, które chciałbyś, aby zostały przyjęte przez więcej krajów?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>