Share This Post

Aktualności

Nie udało się sprzedać ciężarówki Banksy’ego na aukcji

Nie udało się sprzedać ciężarówki Banksy’ego na aukcji

W większości przypadków ludzie nie mają dość prac Banksy’ego, ale 17-tonowa ciężarówka lakierowana przez artystę nie sprzedała się na aukcji.

Pojazd, nazwany „Turbozone Truck (możecie się teraz śmiać, ale pewnego dnia to my będziemy dowodzić)” jest uważany za największe dzieło stworzone przez Banksy’ego.

Dzieło sztuki, które powstało zanim artysta stał się sławny, miało cenę orientacyjną od 1 do 1,5 miliona funtów i zostało uwierzytelnione przez artystę. Rzeczniczka domu aukcyjnego powiedziała, że rozważa szereg ofert złożonych od czasu aukcji.

Banksy rozpoczął pracę nad ciężarówką w 2000 r. na imprezie na świeżym powietrzu w Hiszpanii.

Rzeczniczka wyjaśniła: “Został mu sprezentowany Volvo FL6 firmy Mojo, współzałożyciela Turbozone International Circus, firmy turystycznej znanej z ekstrawaganckiej pirotechniki.

“Banksy – wówczas nieznany artysta grafficiarz – rozpoczął pracę nad tym pustym płótnem podczas imprezy i kontynuował pracę nad nim przez następne dwa tygodnie.”

Jeśli jesteś kolekcjonerem sztuki, 17-tonowa ciężarówka nie jest tak łatwa do powieszenia na ścianie jak płótno…

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>