Share This Post

Technologia

Volvo Group i Samsung współpracują przy opracowywaniu akumulatorów do samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym

Volvo Group i Samsung współpracują przy opracowywaniu akumulatorów do samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym

Grupa Volvo i Samsung połączyły siły, aby opracować pakiety akumulatorów dla elektrycznych ciężarówek Volvo.

Grupa Volvo poszukuje sposobów wzmocnienia swoich możliwości i aktywów w dziedzinie elektromobilności i ma nadzieję, że partnerstwo w tym pomoże. Sojusz opracuje pakiet akumulatorów specjalnie dla ciężarówek Volvo.

Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Grupy Volvo, wyjaśnił: “Dzięki elektromobilności rosnące potrzeby transportowe będą realizowane w sposób bardziej ekologiczny i cichszy, co otwiera nowe możliwości dla naszych klientów i całego społeczeństwa.”

Kontynuował, mówiąc, że sojusz pomoże Volvo w jego misji zaoferowania “najbardziej prawdziwie zrównoważonego systemu transportowego na świecie z niekopalnymi alternatywami dla naszych pojazdów użytkowych.”

Na początku tego roku pierwsze elektryczne ciężarówki Volvo zostały dostarczone klientom w Europie w ramach próbnej serii z wybranymi klientami. Produkcja ciężarówek Volvo FL Electric i FE Electric na rynek europejski rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>