Share This Post

Aktualności

Belgijska policja znalazła 12 “bezpiecznych i zdrowych” osób w ciężarówce

Belgijska policja znalazła 12 “bezpiecznych i zdrowych” osób w ciężarówce

Tydzień po tym, jak brytyjska policja wszczęła dochodzenie w sprawie śmierci 39 osób, belgijska policja twierdzi, że znalazła 12 “bezpiecznych i zdrowych” osób w ciężarówce chłodni.

Migrantów znaleziono na tyłach ciężarówki z owocami i warzywami na autostradzie, w pobliżu flamandzkiego miasta Oud-Turnhout.

Mówiąc o tym incydencie, rzeczniczka policji powiedziała: “Otrzymaliśmy telefon od kierowcy ciężarówki [….], który podejrzewał, że w jego ciężarówce chłodni są ludzie.

“Znaleziono 12 zdrowych i bezpiecznych kobiet i mężczyzn.”

Kierowcy ciężarówek coraz bardziej niechętnie jeżdżą do Wielkiej Brytanii; za każdą nielegalnie znalezioną osobę na pokładzie grozi im grzywna w wysokości 2000 funtów..

Szefowa belgijskiego stowarzyszenia transportu drogowego towarów Febetra, Isabelle De Maegt, wyjaśniła: “Kierowcy udający się do Anglii są coraz częściej narażeni na niebezpieczeństwa związane z faktem, że na pokładzie pojazdu znajdują się migranci.”

Powiedziała, że ludzie wybierają podróżowanie w chłodniach, ponieważ uważają, że są mniej podatni na wykrycie. Twierdziła, że w drodze do Wielkiej Brytanii potrzebne są “zamknięte i ogrodzone” parkingi z kamerami.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>