Share This Post

Zdrowie

Noś okulary, bądź bezpieczny

Noś okulary, bądź bezpieczny

Kierowcy, którzy nie noszą okularów przeciwsłonecznych, gdy świeci słońce, mogą przypadkowo narazić siebie i innych użytkowników drogi na ryzyko.

Dane z brytyjskiego Departamentu Transportu pokazują, ile wypadków drogowych jest spowodowanych przez oślepiające światło słoneczne. W 2017 r. światło słoneczne zostało wymienione jako czynnik przyczyniający się do 2324 wypadków. Oznacza to ponad sześć wypadków każdego dnia w roku.

Skutki oślepiającego słońca zostały również zgłoszone jako czynnik w 25 śmiertelnych wypadkach tego roku.

W szczególności w miesiącach letnich kierowcy powinni upewnić się, że mają na sobie odpowiednią ochronę oczu, aby chronić się przed oślepieniem i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom drogi.

Wszyscy kierowcy powinni utrzymywać szyby w czystości i jechać w bezpiecznej odległości za innymi pojazdami. Jeśli natomiast widoczność jest słaba, zatrzymaj się.

Kierowcy ciężarówek znają się na rzeczy. Miejmy nadzieję, że inni użytkownicy dróg pójdą w ich ślady, aby zapewnić nam wszystkim bezpieczeństwo na drogach.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>