Share This Post

Aktualności

Zmiana ograniczenia prędkości ciężarówek zwiększa produktywność w Wielkiej Brytanii

Zmiana ograniczenia prędkości ciężarówek zwiększa produktywność w Wielkiej Brytanii

Brytyjski raport mówi, że zezwalanie pojazdom o masie większej niż 7,5 tony na podróż z prędkością 15 km na godzinę większą zaoszczędziło firmom miliony rocznie – i może poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Raport Evaluation of the National HGV Limit ujawnia, że zezwolenie pojazdom ciężarowym na poruszanie się z większą prędkością oznaczało wzrost średnich prędkości o 2,5 km/h na drogach jednopasmowych.

Według raportu wzrost o zaledwie 1,5 km/h może oznaczać dodatkowe 650 000 godzin pracy kierowcy.

Ta zmiana weszła w życie w Anglii i Walii w 2015 r., umożliwiając ciężarówkom podróżowanie z prędkością do 80 km/h na jezdniach jednopasmowych i 95 km/h na drogach dwupasmowych. Wcześniej musieli jeździć znacznie wolniej, co zwiększało ryzyko wypadków.

Mówiąc o raporcie, minister dróg Michael Ellis powiedział: “Ten ruch potencjalnie poprawił także bezpieczeństwo na drodze, ponieważ wydaje się, że zmniejszył ryzyko, jakie niektórzy kierowcy podejmują podczas wyprzedzania wolno poruszających się pojazdów.”

Raport wykazał 70% spadek liczby ciężarówek przekraczających prędkość.

W porównaniu z innymi krajami europejskimi Wielka Brytania ustępuje pod względem prędkości na drodze. Pewnego dnia być może nadrobią zaległości…

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>