Share This Post

Aktualności

Co zrobić z przestępstwami paliwowymi?

Co zrobić z przestępstwami paliwowymi?

W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii doszło do około 25 000 kradzieży paliwa, co spowodowało stratę około 9 milionów funtów.

To niezwykle niepokojące liczby. Zwłaszcza, gdy dodać do tego, że 99% przestępców paliwowych uchodzi to na sucho.

Badanie, które zostało opracowane na podstawie danych od brytyjskiej policji, wykazało, że w 2018 r. odnotowano 25 614 potwierdzonych kradzieży paliwa. Pokazuje to spadek o 11% w stosunku do 2017 r., ale tylko 23 z 45 posterunków odpowiedziało na zgłoszenie, a rzeczywista liczba może być znacznie wyższa.

Najbardziej dotknięty obszar to Wielki Londyn – 13 799 kradzieży o wartości 1,1 miliona funtów. Podczas gdy drugim najgorszym obszarem był West Yorkshire z 4123 zgłoszonymi przestępstwami paliwowymi.

80% zgłoszonych przestępstw dotyczyło kierowców opuszczających stacje benzynowe bez płacenia, co skłania do inwestycji w CCTV wysokiej rozdzielczości i czytniki tablic rejestracyjnych.

Próbowałeś kiedyś uciec ze stacji bez płacenia? Nie, ja też nie.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>