Share This Post

Aktualności

Kierowcy częściej przekraczają prędkość w godzinach porannych

Kierowcy częściej przekraczają prędkość w godzinach porannych

Większość kierowców bardziej prawdopodobnie przekracza limit prędkości we wczesnych godzinach porannych.

Według nowych badań 63% kierowców w Wielkiej Brytanii przyłapuje się na przekraczaniu prędkości o 4 rano, przy czym niedziela jest ich preferowanym dniem na popełnienie tego wykroczenia.

Dane z brytyjskiego Departamentu Transportu uzyskane z porównywarki MoneySuperMarket pokazują, że 53% kierowców przekracza prędkość w niedzielę, a 52% w sobotę. 

Jednak kierowcy najprawdopodobniej będą przestrzegać zasad ruchu drogowego w środę, kiedy mniej niż połowa (47%) przekroczy limit prędkości.

Liczby pokazują, że kierowcy najprawdopodobniej przekraczają prędkość od 4 rano do 5 rano. Na drugim końcu skali od 15:00 do 17:00 jest najbardziej prawdopodobne, że kierowcy będą trzymać się limitu.

Mówiąc o tych danych, Rachel Wait, rzecznik prasowy MoneySuperMarket, powiedziała: „Nasze ustalenia sugerują, że kierowcy chcą wykorzystywać fakt pustych dróg w weekendy i wczesne godziny, ale należy pamiętać, że nadal istnieją przepisy, których należy przestrzegać, bez względu na godzinę.”

Więc następnym razem, gdy będziesz prowadzić we wczesnych godzinach, wypatruj pędzących piratów.

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>