Share This Post

Redakcyjny

Ciężarówkowe szaleństwo w miastach – wezwanie do ukarania piratów

Ciężarówkowe szaleństwo w miastach – wezwanie do ukarania piratów

Ludzie narzekający na samochody ciężarowe to nic nowego. Użytkownicy dróg często narzekają na jazdę za ciężarówką. Komentują też, że ciężarówki nie powinny być dozwolone na niektórych drogach.

Cóż, władze lokalne w Anglii posunęły się o krok dalej, prosząc o więcej uprawnień, aby pomóc zatrzymać ciężarówki powodujące „spustoszenie” w miastach i wsiach w całym kraju.

Po serii wypadków z udziałem samochodów ciężarowych w Wielkiej Brytanii lokalne stowarzyszenie samorządów (LGA) zażądało podjęcia działań.

Na początku tego roku most kolejowy w Middlesbrough został czterokrotnie uderzony przez samochody ciężarowe w ciągu kilku tygodni. Będąc w wiosce w hrabstwie Kent, ta sama trasa była blokowana przez ciężarówki dwa razy w ciągu dwóch dni, powodując poważne zakłócenia na okolicznych drogach.

Mówiąc o tym, Martin Tett, rzecznik transportu LGA wezwał rząd Wielkiej Brytanii, aby dał radom lokalnym władzę karania przestępców. Obecnie jedyne rady w Anglii, które mogą nakładać kary na kierowców, którzy ignorują ograniczenia na drogach, znajdują się w stolicy, Londynie.

Wyjaśniając dodał: “Szereg wypadków, które widzieliśmy z udziałem samochodów ciężarowych blokujących ulice, niszczących lokalne obszary i zderzających się z mostami zbyt często, pokazuje, że rząd musi podjąć działania w nadchodzącej rundzie wydatków.”

Najwyraźniej było wiele sytuacji, w których kierowcy ciężarówek ignorowali ograniczenia wysokości i masy na drogach i mostach powodujące poważne opóźnienia – i tak, przypuszczam, że w takich przypadkach doszło do spustoszenia.

Jednak z punktu widzenia przeciętnego kierowcy ciężarówki ta ocena spustoszenia nie wydaje się uczciwa. Kierowcy, którzy nie zwracają uwagi na znaki, są w mniejszości. Większość kierowców długodystansowych to sumienni, dobrze wyszkoleni specjaliści. Większość zwraca pełną uwagę na ograniczenia dotyczące masy i wysokości.

Tett przyznał, że za zakłócenia odpowiedzialni byli nieuczciwi kierowcy ciężarówek. Jednak z punktu widzenia szerszej publiczności istnieje tendencja do zlepiania wszystkich kierowców ciężarówek razem, tworząc mentalność „oni i my” w zakresie dzielenia się naszymi drogami.

W celu uniknięcia tych podziałów, musimy pociągnąć do odpowiedzialności nieuczciwych kierowców ciężarówek. Gdyby kierowcy zobaczyli konsekwencje zignorowania ograniczeń drogowych i ich wpływu na ich życie innych ludzi, zastanowiliby się dwa razy, zanim zdecydują się na skorzystanie z tego skrótu pod mostem.

Co sądzisz o braniu przez lokalne władze kierowców ciężarówek na celownik? Dobry pomysł? Czy przyczyniają się tym do innego rodzaju chaosu – tym razem dla kierowców ciężarówek?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>