Share This Post

Technologia

Bycie zdrowym jako kierowca ciężarówki

Bycie zdrowym jako kierowca ciężarówki

Bycie zdrowym. To brzmi tak łatwo. Wszystko, co musisz zrobić, to dobrze jeść, pić dużo wody i pozostać aktywnym.

Ach, gdyby tylko to było takie proste dla wszystkich.

W szczególności kierowcy ciężarówek często stwierdzają, że stosowanie się do tych rad to dla nich prawdziwe wyzwanie. Siedzenie godzinami w kabinie nie zawsze oznacza reżim zdrowych przekąsek i regularnych ćwiczeń. Jednak dobra wiadomość jest taka, że chociaż może to być trudne dla kierowców, nie jest to niemożliwe.

Oto cztery wskazówki, jak być zdrowym za kierownicą.

1 Myśl o tym, co jesz

Jeśli uważasz, że Twoja dieta może być lepsza, nie wprowadzaj zbyt wielu radykalnych zmian od razu. Te dobre intencje nie potrwają długo. Zamiast tego wprowadzaj kilka mniejszych zmian bardziej stopniowo. Na przykład, jeśli lubisz przekąski jak chipsy i czekolada, możesz spróbować przekąsek z orzechami i zdrowszych batonów naturalnych.

Idealnie byłoby, gdyby orzechy nie były prażone i solone oraz żebyś ograniczył ilość spożywanych batonów kakaowych, ale wszyscy musimy od czegoś zacząć. Ważne jest, aby się nie poddać, jeśli masz chwile słabości podczas szczególnie długiej podróży.

Po wprowadzeniu zmian w tym, co jesz jako przekąski, możesz rozszerzyć wybór zdrowej żywności na regularne posiłki.

2 Myśl o tym jak jesz

Według wielu ekspertów zasadą numer jeden przy jedzeniu jest jedzenie powoli. Im bardziej żujesz każdy kęs przed połknięciem, tym bardziej będziesz najedzony pod koniec posiłku (unikając tego dokuczliwego uczucia, że chcesz czegoś słodkiego, aby się dobić).

Eksperci sugerują żucie każdego kęsa 32 razy (mówię poważnie!). Niektóre jedzenie będzie potrzebować znacznie mniej przeżuwania (zgaduję, że np. arbuz), a inne mogą potrzebować więcej (na pewno stek).

To nawyk, w który musisz wpaść i może nie przyjść naturalnie, ale korzyści są oczywiste. Żucie wspomaga proces trawienia, wspomaga wchłanianie składników odżywczych i poprawia ogólny stan zdrowia.

3 Myśl o tym, co pijesz

Kawa może wydawać się niezbędna podczas długich podróży. To samo można powiedzieć o dobrej filiżance herbaty. Jednak ograniczenie liczby herbat i kaw, które pijesz w ciągu jednego dnia, może mieć realne korzyści dla Twojego zdrowia.

Bez wątpienia możesz napić się herbaty i kawy w ciągu dnia, po prostu nie przesadzaj. Pamiętaj, najlepszą rzeczą, jaką możesz wypić, jest stara, dobra H2O. Dalej, spróbuj. Może Ci się to spodobać!

4 Miej na uwadze (i wykonuj) ćwiczenia

Najłatwiejszym sposobem na ćwiczenie jest chodzenie lub bieganie. 30-minutowy spacer spali 200-300 kalorii i poprawi metabolizm.

Jeśli chcesz spróbować treningu siłowego, hantle, kettlebell i opaski mogą być dobrą opcją. Sprawdź te pomysły na ćwiczenia dla kierowców ciężarówek.

Czy masz jakieś zdrowe porady, którymi chciałbyś się podzielić? Chcielibyśmy usłyszeć je od Ciebie. Szczerze mówiąc, chętnie przyjmiemy każdą pomoc…

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>