Share This Post

Technologia

sennder zebrał 62.4 miliona euro

sennder zebrał 62.4 miliona euro

sennder, berliński startup logistyczny właśnie zebrał 62,4 miliona euro w rundzie finansowania serii C prowadzonej przez Lakestar, z obecnymi inwestorami, takimi jak firmy venture capital Accel, Holtzbrinck Ventures, Project A i Scania.

Dzięki temu łączne fundusze senndera w tym roku wynoszą prawie 100 milionów euro.

Założona w 2015 r. firma sennder to platforma logistyczna i rynek transportu drogowego, który łączy ponad 7500 spedytorów i usług dostawczych w całej Europie.

Logistyka i ruch towarów są kluczowe dla każdej firmy, a możliwości digitalizacji tej przestrzeni są ogromne. W końcu mamy do czynienia z branżą o wartości 350 milionów euro, która nadal w dużej mierze opiera się na papierowych dokumentach, rozmowach telefonicznych i faksach.

Nadchodzą jednak zmiany. Tak zwany „efekt Amazon” polega na tym, że startupy i operatorzy branżowi zapewniają lepszą widoczność i przejrzystość w swoich modelach biznesowych.

sennder oferuje aplikacje dla kierowców, narzędzia do zarządzania flotą dla back office oraz rozwiązania do zarządzania dla spedytorów. Wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia wglądu w dane gromadzone z flot, aby pomóc w zautomatyzowaniu planowania trasy i koordynowaniu kompleksowego transportu towarów.

David Nothacker, współzałożyciel firmy sennder, powiedział: „Wierzymy, że sennder jest liderem w branży w zakresie cyfryzacji, niezawodności i obsługi klienta”.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>