Share This Post

Redakcyjny

10 mitów o ciężarówkach

10 mitów o ciężarówkach

Bycie kierowcą ciężarówki nie jest wcale takie proste. Jest jednak jeszcze trudniej, gdy pojawia się coraz więcej plotek i ludzie zaczynają wierzyć w mity, które słyszą o Twoim zawodzie.

Oto pięć mitów na temat branży transportowej, o których wszyscy chcielibyśmy zapomnieć.

1 Jeżdżenie ciężarówką jest łatwe

Ile razy wszyscy to słyszeliśmy? Prowadzenie ciężarówki jest satysfakcjonujące, tak, ale nie wiem, czy ktokolwiek, kto kiedykolwiek prowadził ciężarówkę przez pewien czas, opisał tę czynność jako „łatwą”. Od czego zacząć? Mamy godziny spędzone w kabinie, nawigację w złych warunkach pogodowych i niekończące się korki. Nie zapominajmy o czasie spędzonym z dala od przyjaciół i rodziny, warunkach pracy i okropnej płacy. Jest tego więcej… Stres związany z dotrzymywaniem terminów, umiejętność prowadzenia tak dużego pojazdu i cała (często niepotrzebna) biurokracja związana z przewożeniem towarów na świecie z jednego miejsca do drugiego.

2 Kierowcy ciężarówek są nieodpowiedzialni

Wiele osób mówi różne rzeczy o kierowcach ciężarówek; większość z nich należy przyjmować z dużym dystansem. Pomysł, że kierowcy ciężarówek są nieodpowiedzialni, nie może być dalszy od prawdy. Oczywiście zawsze znajdą się ludzie, którzy przysparzają branży złe imię, ale to mniejszość. Kierowcy ciężarówek przechodzą poważne szkolenia, a ich precyzja prowadzenia jest trudna do osiągnięcia. Ludzie szybko obwiniają duże samochody po wypadku, ale badania pokazują, że jest to niesprawiedliwe założenie.

3 Tylko faceci są kierowcami

Nieprawda. Aby być kierowcą ciężarówki, musisz być pewny siebie za kierownicą, ukończyć szkolenie i wykazać zaangażowanie. Kobiety są do tego zdolne tak samo jak mężczyźni. Kobiety z pewnością stanowią mniejszość w branży, ale firmy robią coraz więcej, aby przyciągnąć kobiety do pracy.

4 Kierowcom ciężarówek brak kultury

Wokół jest mnóstwo ludzi, którzy twierdzą, że kierowcy ciężarówek nie są kulturalni. Warto się zastanowić, ile kierowców faktycznie znają te osoby. W każdym razie jest to wyraźnie mit. Kierowcy ciężarówek to jedne z najczęściej podróżujących osób, które spotkasz. Podczas podróży widzą wiele zabytków, spotykają wielu ludzi i dzięki temu stają się bardzo kulturalni. Co więcej, często są też dobrymi ludźmi. Kierowcy ciężarówek wydają się być pierwszymi, którzy zatrzymują się, gdy zobaczą kolizję lub kierowcę w potrzebie.

Chrzanić więc te mity.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>