Share This Post

Redakcyjny

5 powodów, przez które kierowcy ciężarówek rezygnują z pracy

5 powodów, przez które kierowcy ciężarówek rezygnują z pracy

Przemysł transportu samochodowego ma problem. Ma wiele problemów, ale w tym artykule mówimy o przedwczesnej rezygnacji z pracy.

Badanie przeprowadzone przez Stay Metrics wykazało, że 35% kierowców rezygnuje z pracy w ciągu pierwszych 90 dni od zatrudnienia. Niezbyt idealnie. Badacze odkryli, że wiek nie ma z tym nic wspólnego, a głównym czynnikiem było to, jak kierowcy myślą o rekrutujących ich ludziach i dyspozytorach.

Zaskakujące jest to, że kierowcy, którzy odeszli po kilku miesiącach, częściej polecali firmę innym kierowcom niż Ci, którzy pozostali w firmie przez rok lub dłużej.

Rzućmy okiem na inne powody, przez które kierowcy stwierdzili, że mają dość pracy w tej branży. Dlaczego kierowcy ciężarówek rezygnują?

1 Kiepska płaca

Na szczycie listy – tutaj bez niespodzianek – wynagrodzenie i świadczenia dla kierowców ciężarówek. Większość kierowców rezygnuje z pracy w poszukiwaniu lepszych płac. Jaka jest najlepiej płatna praca dla kierowcy ciężarówek? Wybacz mi, to wyraźnie podchwytliwe pytanie.

2 Czas spędzony poza domem

Kolejny ważny powód – ilość czasu, jaki kierowcy spędzają w drodze, z dala od przyjaciół i rodziny. Jest to dla nas tak duży priorytet, że chociaż pieniądze są czynnikiem motywującym do odejścia, więcej osób kończy pracę, ponieważ chcą spędzać więcej czasu w domu.

3 Spory z przełożonymi

Jak mówi przysłowie – ludzie opuszczają ludzi, a nie firmy. Jeśli kierowca nie dogaduje się ze swoim menedżerem, nie stwarza to świetnych warunków do pracy. Jeśli firma jest w stanie pielęgnować dobre relacje między kierowcami a ich przełożonymi, kierowcy są bardziej skłonni do pozostania.

4 Kłopoty z harmonogramem

Kiedy kierowcy nie są wysyłani lub ich czas nie jest planowany w sposób, w jaki by tego chcieli, może się to skończyć szukaniem przez nich alternatywnego zatrudnienia. Łatwo to rozwiązać za pomocą odpowiedniej technologii, która może usprawnić proces i sprawić, że wszyscy będą szczęśliwsi.

5 Nieuczciwe płace

Tak, wróciliśmy ponownie do płac. Tym razem kierowcy nie otrzymują zapłaty za czas oczekiwania lub inne obowiązki. Im częściej się to zdarza, tym bardziej kierowca się denerwuje i rezygnuje z pracy. Czego chcą kierowcy ciężarówek? Aby być traktowanym uczciwie, nie jest to wiele…

Oczywiście istnieje wiele powodów, przez które kierowcy ciężarówek rezygnują. Emerytura, zmiana tempa lub względy zdrowotne to tylko kilka nieuwzględnionych na powyższej liście. To wszystko, z czym muszą sobie radzić firmy szukające kierowców.

Kariera w transporcie samochodowym ma wiele zalet. Czasami jednak, gdy zło przeważa nad dobrem, pozostawia nam to jedną opcję. Odejście gdzieś indziej.

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>