Share This Post

Redakcyjny

Bycie kierowcą ciężarówki i dbanie o zdrową dietę

Bycie kierowcą ciężarówki i dbanie o zdrową dietę

Utrzymywanie zdrowego stylu życia stawia wiele wyzwań na każdym kroku. Jednak bycie kierowcą ciężarówki musi być na szczycie listy, ze względu na charakter pracy, długie godziny i przebywanie w drodze, a nie w pobliżu domu.  

Wszystkie te wyzwania się sumują. W 2018 r. Unite the Union poinformował, że wskaźnik złego stanu zdrowia kierowców ciężarówek jest bardzo wysoki, a 52 000 pracowników w całej Europie cierpi na choroby związane z pracą. Nie wszystkie z nich dotyczą wyłącznie diety, ale zdrowe odżywianie może pomóc złagodzić wiele chorób związanych z pracą.  

Jak więc dbać o zdrowie jako nowoczesny kierowca ciężarówki? 

  1. Harmonogram

Zdrowe odżywianie może stać się wyzwaniem, jeśli nie będziemy trzymać się rutyny. Utrzymywanie harmonogramu posiłków i jedzenie we właściwym czasie może mieć kluczowe znaczenie w unikaniu obżarstwa lub nadmiernego jedzenia z nudów czy z innego powodu. Zapewnienie, że masz albo wstępnie przygotowane posiłki lub przekąski, albo jesz w regularnych odstępach czasu, może pomóc Ci utrzymać odpowiednie porcje. 

2. Szybkie przekąski

Czasami najważniejszy jest czas! Jeśli chcesz szybkiej przekąski lub chcesz szybko zjeść posiłek, niekoniecznie musi to oznaczać „fast food”. Dbanie o to, by ciężarówka była zaopatrzona w kilka zdrowych przekąsek, minimalizuje potrzebę kupowania czegoś ze stacji paliw w locie. Niezbędne jest posiadanie żywności, która dobrze wytrzymuje w różnych warunkach, takiej jak niektóre owoce, orzechy i krakersy pełnoziarniste. 

3. Jedzenie bogate w błonnik

Pokarmy bogate w błonnik są nie tylko zdrowe, ale także nasycą Cię podczas długiej podróży. Wiem, że sałatka lub zielone warzywa czasami nie wydają się najbardziej apetyczne, ale zawierają dużą dawkę błonnika wraz z witaminą K, która może pomóc w problemach związanych z wiekiem. Inne alternatywy to owoce, warzywa i pełnoziarniste płatki śniadaniowe. 

4. Dobre napoje

Wiem dla większości z nas nie wydaje się to dobre, ale woda naprawdę jest świetna. Nawodnienie jest niezbędne dla naszego organizmu, ale także zbyt mała ilość płynów może wpłynąć na czujność na drodze, stan umysłu i zmęczenie. Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody! 

5. Dieta roślinna 

Wiem, też nie byłem przekonany! Może to być jednak łatwiejsze niż niektórzy myślą. Ponadto może obniżyć poziom cholesterolu, pomóc kontrolować ciśnienie krwi, a nawet zmniejszyć stan zapalny po długich godzinach siedzenia w jednej pozycji. Opcje jedzenia obejmują wegetariańskie wrapy, zupy i orzechy, ale jest o wiele więcej możliwości, niż mogłoby się początkowo wydawać. 

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz dbać o zdrowie na drodze, ale także wiele wyzwań, które to utrudniają. Jakie wyzwania napotkałeś, próbując jeść zdrowo? 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>