Share This Post

Redakcyjny

4 miejskie legendy w świecie ciężarówek

4 miejskie legendy w świecie ciężarówek

Przeciętny kierowca ciężarówki pokonuje wiele kilometrów w ciągu swojej kariery. Jazda samotnymi drogami oznacza, że może znaleźć się w dziwnych sytuacjach. Ciężko jednak nie oprzeć się wrażeniu, że niektóre przerażające sytuacje, o których się słyszy, są w rzeczywistości tylko wymysłami wyobraźni.

Oczywiste jest, że kiedy jeździsz późno w nocy, Twój umysł może zacząć płatać Ci figle. Czy to właśnie ten powód, dla którego legendy miejskie zawsze były tak ważne w transporcie samochodowym? Może to tylko dlatego, że kierowcy ciężarówek lubią opowiadać (i słuchać) dobre historie. 

Niezależnie od tego, czy uważasz, że są super upiorne, czy po prostu są efektem nadmiernej wyobraźni, oto cztery legendy miejskich w świecie ciężarówek, których może wolałbyś nigdy nie usłyszeć…

1 Czarny pies

Jedna z bardziej przerażających opowieści w transporcie samochodowym to legenda o czarnym psie. Ta, w której jeśli kierowca zobaczy upiornego czarnego psa biegnącego w kierunku swojego pojazdu, powinien zacząć się martwić. Zjawisko sprawia, że kierowca zjeżdża z drogi lub wjeżdża na przeciwny pas, co powoduje śmierć kierowcy lub kogoś innego. Mit ten stał się popularny po filmie z Patrickiem Swayze, Black Dog.

2 Długie światła, długi horror

Kolejna klasyczna miejska legenda transportu samochodowego – kobieta-kierowca, która późną nocą jest śledzona przez kierowcę ciężarówki. Kierowca ciężarówki cały czas miga i włącza i wyłącza długie światła, nie wypuszczając jej z pola widzenia i podążając za nią na każdym zakręcie i przez każde czerwone światło. To oczywiście sprawia, że kobieta jest jeszcze bardziej przerażona. W końcu wjeżdża na stację benzynową i wbiega do środka. Kierowca podąża za nią i wyjaśnia, że na jej tylnym siedzeniu był morderca z nożem. Za każdym razem, gdy unosił nóż, kierowca migał, powodując, że ten się chował.

3 Autostopowicz widmo

Jedna z najstarszych legend transportu samochodowego, opowieść o znikającym autostopowiczu na pewno nie zniknie z kanonu. Historia zaczyna się tak: postać na poboczu pokazuje kciuka kierowcy ciężarówki. Następnie jedzie z nim ciężarówką, często w całkowitej ciszy, po czym całkowicie znika w powietrzu. Gdzie on się podział…? 

4 Podziemne tunele

Czy słyszałeś o legendarnej sieci podziemnych tuneli, z której korzystają tylko kierowcy ciężarówek? To podziemne tajne stowarzyszenie składa się z kierowców ciężarówek, spedytorów i być może dziwnego dyspozytora. To wspaniały pomysł – gdyby tylko był prawdziwy. Chociaż korki mogą nie stanowić problemu, brak światła słonecznego może być nieco męczący.

Oto cztery najlepsze miejskie legendy ze świata transportu samochodowego. Czy są jakieś inne, które dodałbyś do listy?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>