Share This Post

Aktualności

Przed nami niestandardowy ładunek

Przed nami niestandardowy ładunek

W czerwcu tego roku przeczytałem o 41-metrowej kładce dla pieszych przejeżdżającej tunelem w Wielkiej Brytanii.

Kładka o długości prawie pięciu piętrowych autobusów została przewieziona przez tunel Dartford w starannie zaplanowanej operacji. Była tak dobrze zaplanowana, że ruch musiał zostać zatrzymany na zaledwie trzy minuty.

Kładka była najdłuższym ładunkiem w historii, który przejechał przez tunel i był to całkiem imponujący widok. Ale zastanawiałem się, czy są wieksze rzeczy, które jeżdża po drogach.

Oto, co odkryłem:

1 Jednostka odsalania wody, Arabia Saudyjska: Ważąca ponad 4.800 ton i o powierzchni większej niż boisko piłkarskie jednostka odsalania wody pozostaje najcięższym przedmiotem przewożonym drogą.

2 Transformator elektrowni, UK: Ważący 640 ton transformator został załadowany na ciężarówkę i przewożony z prędkością 6 km / h, powodując 20-kilometrowy korek.

3 Endeavour, USA: Kiedy prom kosmiczny na emeryturze został przewieziony drogą do Kalifornijskiego Centrum Nauki, zajmował sześć pasów. Tysiące ludzi oglądało jego 20 kilometrową podróż.

Nie wszystkie ciężkie ładunki przewożone są tak gładko. Sprawdź te ekstremalne porażki ładunków.

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>