Share This Post

Aktualności

145km / h w ciężarówce? To na pewno żarty

145km / h w ciężarówce? To na pewno żarty

Kierowca złapany przy prędkości prawie 145 km / h na brytyjskiej drodze otrzymał wyrok w zawieszeniu i zakaz prowadzenia pojazdów.

Ciężarówka, która wyprzedzała samochód z prędkością 143 kilometrów na godzinę została złapana przez policyjną furgonetkę mierzącą prędkość w Kumbrii.

Ciężarówka była wyposażona w ogranicznik prędkości 90 km / h, a mimo to udało jej się jechać z prędkością prawie 50 km / h powyżej dopuszczalnej prędkości maksymalnej dla tego pojazdu, zanim kierowca uruchomił hamulce.

Na szczęście włączyła się elektroniczna kontrola stabilności pojazdu (zaprojektowana w celu ograniczenia utraty kontroli). Gdyby nie to, istniało ryzyko, że pojazd mógłby złożyć się w pół.

Mówiąc o tym zdarzeniu, kierowca ciężarówki powiedział, że było to 11 sekund szaleństwa, które chciałby, aby się nie wydarzyło.

Zabroniono mu prowadzenia pojazdu przez jeden rok i będzie musiał przejść dłuższy egzamin.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>