Share This Post

Technologia

Pierwsza na świecie elektryczna droga w Niemczech

Pierwsza na świecie elektryczna droga w Niemczech

Niemcy uruchomiły pierwszą na świecie elektryczną trasę dla ciężarówek. System wykorzystuje napowietrzne linie energetyczne zasilane odnawialnymi źródłami energii w celu ograniczenia emisji.

Korzystając z technologii podobnej do tej stosowanej w europejskich kolejach, ciężarówki hybrydowe mogą podróżować z maksymalną prędkością 90 km/h (56 m/h).

Niemiecki rząd zainwestował 70 milionów euro w rozwój ciężarówek, które można wykorzystać na 10-kilometrowym odcinku elektrycznej drogi biegnącej od węzła towarowego na lotnisku we Frankfurcie do parku przemysłowego.

Ciężarówki są podłączone do zasilania elektrycznego za pomocą aktywnego pantografu, który może łączyć i odłączać pojazd do linii energetycznych przy dowolnej prędkości i przenosić energię elektryczną do silnika elektrycznego ciężarówki.

Ten system jest szczególnie korzystny w przypadku podróży na odległość 50 km lub mniej. Wytwarza mniej zanieczyszczeń i CO2, zmniejsza poziom hałasu w okolicy i oszczędza do 20 000 EUR na każde przejechane 100 000 km.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>