Share This Post

Aktualności

Inwestowanie w transport ciężarowy jest gorącym tematem

Inwestowanie w transport ciężarowy jest gorącym tematem

Słyszałeś? Transport ciężarowy będzie przemysłem wartym 1 miliard dolarów do 2024 roku. Przynajmniej tak mówią eksperci branżowi. Ta tradycyjnie wolno rozwijająca się branża nabiera tempa i przyciąga inwestorów i start-upy.

Weźmy KeepTruckin jako przykład. W ubiegłym miesiącu gigant transportowy, który pomaga firmom zarządzać flotą i kierowcami, ogłosił, że zebrał 149 milionów dolarów w rundzie finansowania serii D (prawie trzy razy więcej niż w poprzedniej rundzie). Firma jest obecnie wyceniana na 1,4 miliarda USD.

Tymczasem startup Convoy z Seattle, który łączy kierowców ciężarówek ze spedytorami, jest wyceniany na ponad 1 miliard dolarów i może się poszczycić kilkoma znanymi inwestorami, takimi jak Jeff Bezos i Bill Gates.

Inwestowanie w transport ciężarowy jest modne, a technologia wyraźnie rozwija transport, ale za jaką cenę względem kierowców?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>