Share This Post

Redakcyjny

Czy jesteś złym kierowcom ciężarówki?

Czy jesteś złym kierowcom ciężarówki?

Kiedy ostatni raz widziałeś, jak inny kierowca robi coś naprawdę głupiego za kierownicą? 

Zli kierowcy ciężarówek są codziennością na naszych drogach. Nie ma ich zbyt wielu, ale wystarczy jeden zły kierowca, aby wywołać chaos. Nie myślą oni wtedy o konsekwencjach.

Ale zamiast narzekać, że źli kierowcy przysparzają reszcie złą reputację (mimo że naprawdę tak robią), musimy być częścią rozwiązania. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest obserwowanie wszelkich lekkomyślnych i niebezpiecznych zachowań.

Nieuważna jazda jest zmorą wielu. Kierowcy ciężarówek, którzy uważają, że nawet trzymanie telefonu podczas jazdy jest w porządku, są w błędzie. Każdy kierowca, który trzyma, przegląda, wysyła SMS-y, sięga po telefon lub dzwoni jest narażony na wysoki mandat – i nie bez powodu. 

Nawet nie pozwólcie mi zaczynać tematu kierowców, którzy myślą, że oglądanie filmu za kierownicą to dobry pomysł…

Sądzę, że niektórzy twierdzą, że funkcja tempomatu w ciężarówkach sprawia, że jazda jest wolniejsza i mniej interesująca. Powiedziałbym, że każdy kierowca jest odpowiedzialny za swoje działania – i powinien on ponieść konsekwencje.

Powiedziałbym również, że jest to kolejny przykład tego, jak zaawansowana technologia (ciężarówki bez kierowców, na przykład) ostatecznie nas pogrąży.

Chociaż śmiem się nie zgodzić… 

Kolejny przykład złej jazdy ciężarówką jest nadmierna prędkość. Nie mówię o zbyt szybkiej jeździe autostradami – pomaga w tym technologia ograniczenia prędkości. Mam na myśli ciężarówki, które jadą zbyt szybko w obecnych warunkach drogowych, natężeniu ruchu lub okolicy.

Firmy transportowe robią wszystko, żeby zaoszczędzić. Przez zarobki, o których lepiej nie mówić, firmom będzie ciężko przyciągnąć nowych, utalentowanych kierowcow. Niedobór kierowców to kolejna kwestia, która zmusza floty do mniejszej selektywności w kwestii tego, kogo zatrudniają.

Jednak nic nie usprawiedliwia złej jazdy.

Smutna prawda jest taka, że ludzie nie pamiętają wszystkich dobrych kierowców ciężarówek, których widzą na drogach każdego dnia. Jednak zawsze będą pamiętać tego jednego lekkomyślnego kierowcę, który narażał innych użytkowników drogi na ryzyko.

Pozostaje więc pytanie: co zrobić z tymi złymi kierowcami?

Najlepszym sposobem jest zgłaszanie niebezpiecznych kierowców i utrwalenie w pamięci, że większość kierowców ciężarówek to znakomici kierowcy, wykonujący niesamowitą robotę.

Co zrobisz, kiedy zobaczysz złego kierowcę za kółkiem?

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>