Share This Post

Aktualności

Patrz – bez trzymanki!

Patrz – bez trzymanki!

Kierowca ciężarówki w Wielkiej Brytanii został przyłapany na dokonywaniu płatności online na swoim telefonie komórkowym podczas jazdy ciężarówką po autostradzie. Z telefonem w jednej ręce i kartą kredytową w drugiej (wyobraź to sobie, sobie) został nagrany jadąc bez rąk na kierownicy.

Jest jednym z około 3000 kierowców przyłapanych na łamaniu prawa w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez nieoznakowany policyjny samochód ciężarowy.

Flota trzech tych specjalnych jednostek policji zapewnia oficerom lepszą pozycję do obserwowania i filmowania niebezpiecznej jazdy po drogach Wielkiej Brytanii.

Richard Leonard, szef bezpieczeństwa drogowego w Anglii, powiedział: “W zeszłym roku wprowadziliśmy trzy nowe samochody ciężarowe, aby pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa na drogach i przeciwdziałać niebezpiecznej jeździe przez osoby, które popadły w złe nawyki lub po prostu ignorują prawo.”

Tom Cotton, z Road Haulage Association dodał: “Istnieje niewielka część kierowców, których działania zagrażają innym użytkownikom drogi i często mają tragiczne konsekwencje.”

Niestety, zawsze będą tacy kierowcy, którzy będą źle traktować innych kierowców ciężarówek. Jak pilna była ta płatność, której dokonywał?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>