Share This Post

Redakcyjny

4 sposoby na brak kierowców ciężarówek

4 sposoby na brak kierowców ciężarówek

Brak kierowców ciężarówek to nie tylko problem branżowy, to problem każdego. Brak kierowców ciężarówek podnosi koszty wszystkiego, od cotygodniowych zakupów spożywczych po członkostwo w Amazon Prime.

Zapotrzebowanie kierowców jest niesamowite, a setki tysięcy dodatkowych kierowców będzie potrzebnych w nadchodzącej dekadzie, aby sprostać wymaganiom. 

Nie ma łatwego rozwiązania, ale oto cztery sposoby, które mogłyby pomóc branży zatrudnić więcej kierowców ciężarówek.

1 Odbudowanie lojalności

Przewoźnikom trudno jest wzbudzić lojalność w swoich kierowcach. Kierując się obietnicą większej kontroli płac, wielu kierowców odrzuca zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin na rzecz umowy zlecenie lub pracy na własny rachunek. Ale nie jest łatwo skakać z pracy do pracy. Jeśli firmy zamierzają przyciągnąć kierowców z powrotem do pracy w pełnym wymiarze godzin, muszą przestrzegać harmonogramów, udzielać urlopów (w tym w razie potrzeby w soboty) i robić wszystko, co w ich mocy, aby poprawić warunki pracy. No i płacić więcej oczywiście.

2 Ludzie powinni być na pierwszym miejscu, nie technologia

Dla wielu technologia jest wybawcą branży transportowej. Jednak niekończące się wdrażanie technologii nie pomoże, jeśli nie zostanie stworzona z myślą o ludziach. Za każdym razem, gdy dyskutuje się o technologii, należy zadać sobie pytanie: jaki problem ludzki próbujemy rozwiązać? Czego potrzebują kierowcy ciężarówek? Jeśli jest to nowe oprogramowanie, które zoptymalizuje dostawy i zapewni kierowcom więcej czasu ze swoimi rodzinami, proszę kontynuować. Ale jeśli technologia przyniesie korzyści tylko kadrze kierowniczej wyższego szczebla, pomyśl jeszcze raz. Technologia zastosowana w celu zwiększenia zysków nieuchronnie będzie krótkotrwała i nie rozwiąże problemu rezygnacji kierowców. Jednak płacenie kierowcom lepszych pieniędzy może pomóc.

3 Należy szybciej płacić kierowcom

Płatności w transporcie drogowym są notorycznie złe, ale obwinianie systemu nie jest wystarczająco dobre. Wielu spedytorów i przewoźników nie płaci przez 30 do 60 dni. O co chodzi? Czas zmodernizować te systemy, aby kierowcy otrzymywali płace szybko i cyfrowo. Oznacza to, że płatności przychodzą w ciągu kilku dni, a nie tygodni lub miesięcy, a dostęp do funduszy jest natychmiastowy. Prowadzenie ciężarówki jest wystarczająco stresujące bez obawy o przepływ gotówki. Płacenie kierowcom nie tylko szybciej, ale także więcej zmniejszy niedobór kierowców ciężarówek.

4 Płaćcie kierowcom więcej pięniędzy

Jako ostatnia została nam kwestia płac. Firmy przewozowe muszą zmierzyć się z faktami – jedynym sposobem na zwiększenie lojalności i utrzymanie kierowców jest zaoferowanie wyższych, sprawiedliwych wynagrodzeń. Zarabianie od kilometra zniechęca potencjalnych nowych rekrutów. Przejście na stawkę godzinową lub miesięczną pomoże – o ile okaże się, że jest to uczciwa kwota. Korzyści są również brane pod uwagę. W szczególności młodsi kierowcy częściej wybierają firmę, która zapewnia dobre pieniądze w porównaniu z taką, która tego nie robi. Lubią też otrzymywać uczciwe wynagrodzenie. 

To naprawdę jest bardzo proste. Firmy muszą zmienić swój wizerunek, aby zatrudnić kierowców ciężarówek. Jeśli nie, niedobór kierowców będzie się utrzymywał.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>