Share This Post

Redakcyjny

Raport: Sprzedaż ciężarówek z silnikiem diesla ma być zakazana od 2040 r.

Raport: Sprzedaż ciężarówek z silnikiem diesla ma być zakazana od 2040 r.

The sale of new diesel HGVs should be banned from 2040, says a new report looking at the future of freight transportation.

Raport Krajowej Komisji ds. Infrastruktury (NIC) wykazał, że brytyjski system transportu towarowego w znaczący sposób przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych. Jest to sytuacja, która powtarza się w wielu krajach na całym świecie.

NIC zasugerowała krótkoterminową zmianę na transport kolejowy i morski, ale przyznała, że nie doprowadziłoby to do całkowitej dekarbonizacji. Według raportu odpowiedzią jest przejście na paliwa alternatywne.

Jeśli transport drogowy ma zostać zdekarbonizowany do 2050 r., sprzedaż nowych pojazdów ciężarowych z silnikiem diesla musi zostać wstrzymana do 2040 r.

Chociaż transport drogowy jest oczywiście jednym z czynników przyczyniających się do emisji dwutlenku węgla – jest ich znacznie więcej.

Jednak nawet jeśli sektor logistyczny chce odejść od paliw kopalnianych, potrzebuje odpowiedniej infrastruktury. Przedsiębiorstwa polegają na wsparciu sektora logistycznego, a rządy muszą podjąć działania w celu dokonania niezbędnych inwestycji.

Koniec końców, operatorzy nie wyczarują nowych pojazdów i punktów ładowania z powietrza.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>