Share This Post

Redakcyjny

Jak znaleźć pracę kierowcy ciężarówki w okolicy

Jak znaleźć pracę kierowcy ciężarówki w okolicy

Znalezienie nowej pracy, niezależnie od tego, czy jest to praca kierowcy ciężarówki, czy coś zupełnie innego, jest zawsze wyzwaniem. Nie tylko proces aplikacji, ale także znalezienie pracy w pobliżu może być dość trudne. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć pracę kierowcy ciężarówki w Twojej okolicy.

Eksperymentuj z terminologią

Przede wszystkim istnieje wiele sposobów, w jakie firmy mogą opisywać pracę, której szukasz. Pomyśl na przykład o szukaniu ciężarówek, tirów, samochodów ciężarowych itp. Jeśli więc korzystasz z wyszukiwarek takich jak Google lub funkcji wyszukiwania na stronie pracy, sprawdź różne warianty. Pomyśl również o wyszukiwanych terminach, które są nieco szersze niż tylko zadanie, takie jak transport, logistyka, przewozy itp. 

Po drugie, zrób to samo w przypadku lokalizacji. Wypróbuj swoje miasto, ale także swój powiat. Nie zapomnij poszukać pracy w najbliższym dużym mieście. Firma transportowa może mieć siedzibę w Warszawie, ale sama praca koncentruje się na pewnym obszarze województwa mazowieckiego. 

Zabawa ze słowami kluczowymi sprawi, że znajdziesz ukryte klejnoty i być może niektóre oferty pracy, których inni jeszcze nie znaleźli – co daje większą szansę na zatrudnienie niż w przypadku tych ofert, które pojawiają się na górze ogólnych wyników wyszukiwania.

Zarejestruj się na giełdach pracy

Jeśli szukasz pracy, bez wątpienia przeskanujesz różne giełdy pracy. Ale nawet jeśli aktualnie nie widzisz odpowiedniej oferty, utwórz konto lub zapisz się do newslettera. 

W ten sposób będziesz pierwszym, który dowie się, kiedy zostanie dodana nowa oferta i możesz otrzymać reklamy od dużych flot, które zawsze szukają nowych kierowców. Reklama może być bardzo irytująca, ale czasami może również prowadzić do ciekawych możliwości – tak jest w przypadku poszukiwania pracy.

Dołącz do grup na Facebooku

Czy wiesz, że istnieje wiele grup na Facebooku, które zajmują się pracą i zatrudnieniem kierowców w sektorze transportu? Wystarczy wyszukać (używając odpowiednich słów kluczowych!) różne grupy i strony na Facebooku, dołączyć do grupy lub polubić stronę i być na bieżąco z wszelkimi ofertami, które zostaną tam opublikowane.

Wyszukaj i skontaktuj się z lokalnymi firmami

Dzięki Google i Mapom Google możesz dowiedzieć się, jakie firmy transportowe mają siedzibę w Twojej okolicy. Nawet jeśli aktualnie nie reklamują wakatów dla kierowców, mogą nadal je mieć. Wiele firm transportowych nie wykorzystuje Internetu do promowania możliwości zatrudnienia. 

Pomyśl nie tylko firmach spedycyjnych i weź pod uwagę większe firmy, które potrzebują transportu – od sklepów meblowych po wykonawców.

Daj ludziom znać, że szukasz

Jeśli masz obecnie pracę, może to być trudne zadanie, ale jeśli w tej chwili nie jesteś zatrudniony – pozwól jak największej liczbie osób dowiedzieć się, że szukasz nowej pracy kierowcy ciężarówki. 

Nigdy nie wiadomo, czy kuzyn czy sąsiad przywoła fakt, że ktoś szuka kierowcy ciężarówki. Dając wszystkim znać, że jesteś dostępny, korzystasz z pełnej mocy swojej sieci i maksymalizujesz szanse na to, że ktoś przekaże Ci ofertę pracy kierowcy samochodu ciężarowego.

Powodzenia w poszukiwaniach! Nie poddawaj się, jestem pewien, że wkrótce coś znajdziesz.

 

W międzyczasie, zobacz naszą giełdę pracy Fleet Speak’s.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>