Share This Post

Redakcyjny

5 niezbędnych wskazówek, jak zachować porządek w Twoim vanie

5 niezbędnych wskazówek, jak zachować porządek w Twoim vanie

Pomyśl o tym, ile godzin marnujesz w ciągu miesiąca, a nawet w ciągu roku, szukając odpowiedniego narzędzia z tyłu furgonetki lub potrzebując rozładować i załadować sprzęt, ponieważ nie możesz dotrzeć do potrzebnego zestawu. 

Dużo czasu, frustracji i potu (od grzebania w gorącej furgonetce) można uniknąć, jeśli masz odpowiedni system. Oto kilka wskazówek, które pomogą utrzymać porządek w samochodzie.

1. Ustal określone miejsce na wszystko

Najbardziej czasochłonną częścią szukania narzędzia w niechlujnej furgonetce jest to, że często nie wiesz, gdzie je ostatnio zostawiłeś, i nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania. Zastanów się, jakie narzędzie lub sprzęt powinien znaleźć się w miejscu i przypisz każdej rzeczy stałą lokalizację w vanie. 

Narzędzia i sprzęt można grupować według ich użycia, według tego, jak często są potrzebne lub według ich wielkości. W ten sposób nie tylko zoptymalizujesz wykorzystanie swojej przestrzeni, ale także znacznie skrócisz czas potrzebny na znalezienie wszystkiego, czego potrzebujesz.

2. Używaj etykiet

Gdy wszystko będzie mieć już stałe miejsce, dodaj etykiety do stojaków/pudełek, ale także do poszczególnych narzędzi. W ten sposób nie musisz pamiętać, dlaczego zgrupowałeś pewne elementy i łatwiej będzie Ci zobaczyć, kiedy coś jest nie na miejscu. Możesz na przykład dać wszystkim przedmiotom w określonej szufladzie ten sam kolor. Jeśli w niebieskiej szufladzie widzisz zielony śrubokręt, natychmiast zauważysz, że został on przełożony.

Możesz także ponumerować swoje narzędzia i przechowywać je w określonej kolejności. Następnie możesz umieścić numerowaną listę elementów na zewnątrz pudełka lub szuflady, aby łatwo sprawdzić, gdzie coś zostawiłeś.

3. Zostaw sobie przestrzeń do poruszania się

Niezależnie od tego, czy wiesz, gdzie narzędzie jest przechowywane, czy nadal go szukasz, może być niezmiernie frustrujące, gdy musisz przenieść wiele ciężkich przedmiotów, aby dotrzeć do sprzętu. Zapewnij wystarczającą ilość miejsca między pudełkami i szufladami, abyś mógł łatwo uzyskać dostęp do wszystkich elementów.

Jeśli w Twoim pojeździe jest mało miejsca, zastanów się, jakiego sprzętu używasz najmniej i umieść go z tyłu. Możesz także umieścić sprzęt, który jest najłatwiejszy do przemieszczania w środku, dzięki czemu nie musisz się pocić za każdym razem, gdy potrzebujesz śrubokręta.

4. Wyrób sobie nawyk odkładania i przeliczania wszystkiego

Być może jesteś zmęczony lub śpieszysz się po zakończeniu pracy i może być bardzo kuszące, aby po prostu wrzucić wszystko na tył vana, myśląc, że poukładasz to później. Nie. Wyrób sobie nawyk odkładania na swoje miejsce i upewnij się, że nie zapomniałeś nic zabrać ze sobą.

Będzie to wymagało trochę wysiłku, ale ostatecznie zaoszczędzi Ci znacznie więcej czasu. Brak konieczności zakupu nowego narzędzia, którego nie można znaleźć, może również zaoszczędzić sporo pieniędzy.

5. Używaj stojaków i szuflad

To wskazówka, która może mieć największy wpływ na porządek w Twoim vanie. Jeśli nie masz odpowiedniego miejsca na przechowywanie sprzętu, prawie niemożliwe jest utrzymanie wszystkiego we właściwym miejscu. Nawet jeśli przed wyjazdem umieścisz rzeczy w tym samym miejscu, mogą się przesunąć podczas jazdy.

Aby w pełni wykorzystać swoją przestrzeń i mieć możliwość przechowywania narzędzi i sprzętu wszystkich rozmiarów, pomyśl o szafach, półkach, stojakach i szufladach – zarówno z boku, jak i wzdłuż przegrody.

Gearmate ma kilka fantastycznych opcji, jeśli prowadzisz Forda Custom lub Volkswagena T6/T5. Wykonana w Wielkiej Brytanii z wysokiej jakości materiałów, ich oferta jest absolutnie idealna, jeśli szukasz pojemnika, który jest solidny, wysoce konfigurowalny, zamykany i praktyczny zarówno dla dużych, jak i małych przedmiotów. 

Dzięki przesuwanym półkom, uchwytom na akcesoria, wytrzymałym szufladom i dostępowi zarówno z tylnych, jak i bocznych drzwi, Gearmate pozwala zmaksymalizować wydajność przechowywania.

Koniec z poceniem się i przeklinaniem na niechlujny stos narzędzi!

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>