Share This Post

Redakcyjny

Pensja kierowcy: Ile zarabiają kierowcy ciężarówek?

Pensja kierowcy:  Ile zarabiają kierowcy ciężarówek?

Ogólnie rzecz biorąc, kierowcy ciężarówek zarabiają od 23 000 GBP do 40 000 GBP rocznie w Wielkiej Brytanii, przy średniej między 25 000 a 30 000 GBP. Jest mniej więcej tak samo w Belgii i Holandii.

Istnieje kilka czynników, które wpływają na wynagrodzenie kierowcy ciężarówki. Pierwszy to Twoje prawo jazdy. Ogólna zasada jest taka, że im większa ciężarówka, którą możesz prowadzić, tym więcej zarobisz. Postaraj się więc uzyskać wszystkie uprawnienia, aby zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy.

Drugim czynnikiem mającym wpływ na wynagrodzenie jest rodzaj ładunku. Jeśli przewozisz towary niebezpieczne, ładunek, który wymaga więcej pracy niż zwykle lub wymagający określonego rodzaju kwalifikacji lub doświadczenia specjalistycznego, wszystko to będzie miało znaczenie, jeśli chodzi o to, ile możesz zarobić. Specjalizując się w trudnych ładunkach możesz zarobić znacznie powyżej 40 000 funtów.

Trzecim czynnikiem jest lokalizacja, w której jesteś zatrudniony. Na przykład kierowcy w Felixstowe i Manchesterze zarabiają średnio prawie 10 000 funtów więcej niż kierowca w Ipswich lub Leicester. Jeśli nie przejmujesz się zbytnio tym, gdzie mieszkasz, możesz poszukać w Google i być może znaleźć lepiej płatne miejsca pracy w sąsiednich województwach. Po czwarte, firmy będą płacić więcej za nietypowe godziny pracy lub więcej godzin poza domem. Praca na nocnych zmianach lub wykonywanie długodystansowych tras może mieć duży wpływ na wynagrodzenie. Niektórzy pracodawcy z chęcią zlecą Ci to raz na jakiś czas, ale nie ciągle. W ten sposób możesz kontrolować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, jeśli nie lubisz regularnie jeździć samochodem. Po piąte, im dłużej pracujesz w danej firmie, tym więcej zarobisz. Podobnie, im więcej masz doświadczenia, tym wyższa może być Twoja pensja. Jeszcze lepiej jest pokazać, że masz długą historię bez incydentów i wypadków. Floty pozostawiają Ci w rękach pojazd, sprzęt i ładunek, który jest wart dużo pieniędzy, więc wiedza o tym, że mogą Ci zaufać, jest bardzo ważnym czynnikiem, jak silna jest Twoja pozycja w negocjacjach odnośnie wynagrodzenia.

Podsumowując, im bardziej niespotykane są Twoje umiejętności i im bardziej jesteś gotowy do nieregularnej pracy i im więcej Ci ufają, tym wyższe wynagrodzenie będziesz mógł wynegocjować.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>