Share This Post

jazda

5 sposobów na pokonanie drogowej wściekłości

5 sposobów na pokonanie drogowej wściekłości

W pracy zawodowego kierowcy korki są częścią codzienności. Jednak im bardziej zatłoczone są drogi, tym bardziej stresująca staje się jazda.

Niestety tam, gdzie pojawia się stres, istnieje ryzyko drogowej wściekłości. Jest to alarmująco powszechne. Raport AAA ujawnił, że 80% kierowców doświadcza napadów agresji za kierownicą.

Te uczucia gniewu mogą doprowadzić nawet do bójek na poboczu lub bardziej pasywnej wersji (czytaj: gesty dłoni, trąbienie i jazda na zderzaku).

Te agresywne sytuacje są również częścią pracy kierowców ciężarówek, ale w dużych dawkach mogą powodować ogromne obciążenie podczas jazdy.

Chcesz wiedzieć, jak zmniejszyć stres podczas jazdy? Oto pięć sposobów na zmniejszenie stresu i ryzyka szału drogowego.

1 Obniż swoje oczekiwania

Nie ma kierowców idealnych. Gdyby tak było, nigdy więcej nie doszłoby do wypadku drogowego. Aby uniknąć drogowego szału, wszyscy musimy nieco obniżyć nasze oczekiwania. Bądź przygotowany na to, że w pewnym momencie ktoś zajedzie Ci drogę. Wtedy, kiedy to się stanie, będziesz mniej zły.

2 Wszyscy popełniamy błędy

Kierowcy ciężarówek wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, że w zaledwie kilka sekund coś może pójść nie tak. Każdy za kierownicą jest tylko człowiekiem, a wszyscy mamy coś na głowie. Błędy się zdarzają, a empatia w takich sytuacjach może być trudna.

3 Niektóre rzeczy są poza naszą kontrolą

Chociaż bardzo byśmy tego chcieli, nikt nie może kontrolować działań innych kierowców. Wszystko, co możemy zrobić, to kontrolować to, jak na nie reagujemy. Wypróbowana i przetestowana technika uspokajania się polega na głębokim oddychaniu i liczeniu do dziesięciu. Szczerze mówiąc, może to zdziałać dla Twojego ciśnienia.

4 Jedź powoli

Większość kierowców ciężarówek wie, że bezpieczniej jest podróżować o kilka kilometrów wolniej niż inni kierowcy w dużym ruchu. Daje to samochodom więcej miejsca, aby przejechać przed Ciebie, a nie zajeżdżać Ci drogę.

5 Słuchaj podcastów

Nie mam na myśli słuchania odstresowujących podcastów – mam na myśli podcast, który przykuje Twoją uwagę i zainteresowanie. Jeśli podcasty to nie Twoja bajka, utwórz listę ulubionych utworów.

Jazda to podstawowa praca kierowcy ciężarówki. W ten sposób zarabiasz (choć myślenie o nędznych zarobkach wystarczy, by się wściec). Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby pozostać szczęśliwym za kierownicą i zachować spokój na drodze.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>