Share This Post

Wyróżnione / Zdrowie

Jazda solo: samotność na drodze

Jazda solo: samotność na drodze

Zapytaj dowolnego kierowcę ciężarówki o jego najtrudniejsze wyzwanie, a jedna odpowiedź będzie się wciąż powtarzać: samotność.

Jako ludzie, nie jesteśmy zaprogramowani, aby spędzać wiele czasu sami. Pragniemy towarzystwa innych osób, jednak w transporcie tych ludzkich interakcji może być niewiele.

Każdy nowy kierowca spodziewa się sprostać pewnym wyzwaniom. Cofanie w ciasne przestrzenie, zatłoczone drogi, zła pogoda i napięte harmonogramy to powtarzające się sytuacje. Samotność na drodze to również wyzwanie jak cała reszta.

Przytłaczające poczucie samotności jest jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie rezygnują z kariery w transporcie ciężarowym. W czasach, gdy branża desperacko chce zatrudniać nowych kierowców, naprawdę nie może sobie pozwolić na utratę nawet jednej osoby.

Każdy, kto prowadzi ciężarówkę, wie, że świat postojów dla ciężarówek, magazynów, miejsc odpoczynku i parków samochodowych nie zawsze jest szczególnie stymulujący. Rozmowy z nieznajomymi są w porządku, ale nie są tym samym, co rozmowy z rodziną lub kolegami. Spędzanie czasu samotnie nie jest takie złe, dopóki nie będziesz się sam przez wiele godzin.

Uczucie samotności nigdy nie jest dobrym uczuciem. Zwłaszcza, gdy zdajesz sobie sprawę, że życie w domu toczy się jak zwykle bez Ciebie. Nawet gdy wracasz do domu, łatwo jest poczuć się jak outsider. Oczywiście, bliscy zawsze będą zdesperowani, aby Cię zobaczyć. Partnerzy, dzieci i przyjaciele zawsze będą chcieli nadrobić zaległości i spędzić z Tobą czas, ale czasami może się wydawać, że między Tobą a nimi utworzyła się ściana.

Dopóki tego nie doświadczysz, prawie niemożliwe jest zrozumienie, jak to jest spędzać czas w podróży. Inni mogą cieszyć się słuchaniem Twoich historii, ale nigdy w pełni nie zrozumieją, jak ciężkie może być takie życie.

Ważne jest, aby kierowcy ciężarówek rozpoznawali poczucie samotności i nie ignorowali sygnałów. Niebezpieczeństwo polega na tym, że samotność może zmienić się w depresję. Znajdź kreatywne sposoby nawiązywania nowych kontaktów z ludźmi, a jeśli masz ochotę zadzwonić do partnerki lub przyjaciela, zadzwoń jak najszybciej.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>