Share This Post

Wyróżnione

5 wskazówek dla kierowców ciężarówek, jak oszczędzać pieniądze

5 wskazówek dla kierowców ciężarówek, jak oszczędzać pieniądze

Nie jest łatwo być kierowcą ciężarówki, ale jeszcze trudniejsze jest bycie oszczędnym. Pomijając kwestię nędznych zarobków, życie na drodze może być kosztowne.

Na przykład stacje na autostradach liczą sobie znacznie więcej za kanapkę z bekonem niż jakikolwiek inny sprzedawca detaliczny, ponieważ mają stałych odbiorców.

Co jest w porządku, jeśli Ty i Twoja rodzina jesteście w drodze powrotnej od ciotki Beatki i macie ochotę na przerwę i coś do jedzenia. Ale nie jest to w porządku, jeśli jesteś profesjonalnym kierowcą, który spędza bóg wie ile godzin w tygodniu na drodze i masz ochotę na przerwę i coś do jedzenia.

Bycie kierowcą ciężarówki może być samotne, ale nie musi być drogie. Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci zmniejszyć wydatki i zatrzymać więcej ciężko zarobionych pieniędzy w banku.

1 Ustal budżet

Wiem, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Próbowałem to robić wiele razy z różnym powodzeniem. Najprostszym sposobem na rozpoczęcie jest ustalenie tygodniowego budżetu, a następnie zapisywanie wszystkich wydatków przez siedem dni. Sprawdź, czy jesteś w stanie zmieścić się w budżecie. Jeśli nie, sprawdź, co możesz wyciąć. Jeśli chcesz coś przekąsić (a kto nie chce?), weź trochę jedzenia ze sobą, zamiast kupować po drodze.

2 W pełni wykorzystuj postoje dla ciężarówek

Prawdą jest, że nie wszystkie postoje ciężarówek są takie same, ale na wszystkich można skorzystać chociaż z jednej rzeczy. Napełnij butelkę wody, użyj WiFi, aby nadrobić zaległości w WhatsApp, a jeśli to możliwe, skorzystaj z prysznica. Dodatkowo, wiele postojów dla ciężarówek oferuje zniżki i programy nagród, więc wyrób sobie kartę i zacznij oszczędzać!

3 Ogranicz wydatki na jedzenie

Nikt nie je na mieście dwa razy dziennie – przynajmniej nikt normalny. Oszczędzaj pieniądze, kupując i przygotowując własne posiłki. Okazjonalny posiłek w restauracji jest w porządku, po prostu nie rób z tego nawyku.

4 Bądź zorganizowany

Gdy jesteś poza domem przez dłuższy czas, opłaca się być zorganizowanym. Rachunki wysyłane do domu mogą zostać przegapione i zapomniane – i mogą łatwo generować odsetki. Unikaj kłopotów i zrezygnuj z papieru. Zapłać zaległe rachunki przez telefon, aby upewnić się, że płatności są realizowane na czas.

5 Dużo ćwicz

Być może nie jest to pierwsza rzecz, o której myślisz, jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy, ale ćwiczenia mogą zdecydowanie pomóc. Po pierwsze, mogą pomóc w kwestii podjadania – chodzenie na spacer zapewnia Ci zajęcie i przestajesz jeść z nudy. Po drugie, im jesteś zdrowszy, tym mniej problemów zdrowotnych. Konieczność poświęcenia czasu na pracę z powodu choroby nie jest dobra dla niczyjego portfela.

Jakie inne wskazówki dodałbyś do listy?

Share This Post

1 Comment

  1. Zamiast płacić 0.70€ rób dwóje pod naczepą..
    Kto to pisze… kto to czyta.. ja pytam

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>