Share This Post

Wyróżnione

Wielki niedobór kierowców wciąż trwa

Wielki niedobór kierowców wciąż trwa

Nowe badanie przeprowadzone przez International Road Transport Union (IRU) ujawniło, że jedno na pięć miejsc pracy europejskich kierowców ciężarówek jest obecnie wolne.

Nie chodzi o to, że potrzebowaliśmy dowodów statystycznych, ponieważ każdy kierowca ciężarówki widzi niedobór na co dzień.

Widzimy również przyczyny niedoboru. Pytając szereg kierowców ciężarówek, IRU stwierdził, że branża nie przyciąga nowych rekrutów z powodu niedopuszczalnych warunków pracy, czasu spędzanego poza domem i negatywnego wizerunku zawodu.

Ponieważ wielu kierowców zbliża się do emerytury lub ucieka do sektora pasażerskiego, jest tylko kwestią czasu, kiedy towary po prostu nie dotrą tam, gdzie muszą. Dodaj do tego prawo i przepis na katastrofę gotowy. Prawo UE mające na celu ograniczenie emisji CO2 zostało uznane za atak na branżę przewozową, a przepisy dotyczące kierowców, którzy nie odpoczywają w swoich pojazdach i wracają do swoich krajów co tydzień przez co najmniej 20 dni, są szeroko krytykowane przez przemysł.

Jeśli nie znajdzie się rozwiązanie, IRU szacuje, że niedobór może wzrosnąć z 21% do 40%.

Kiedy coś zostanie zrobione, aby przemysł stał się bardziej atrakcyjny dla młodszego pokolenia kierowców? Czy może jest już za późno?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>