Share This Post

Wyróżnione

Jak oszczędzać pieniądze na filtrze cząstek stałych (DPF)

Jak oszczędzać pieniądze na filtrze cząstek stałych (DPF)

Silniki diesla są odpowiedzialne za prawie połowę zanieczyszczenia powietrza tlenkiem azotu i dwie trzecie wszystkich emisji cząstek stałych. Mimo tego pojazdy napędzane silnikiem diesla są nadal istotne dla większości rodzajów transportu. Na szczęście istnieje sposób na zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko bez konieczności pozbywania się ciężarówki z silnikiem diesla.

Odpowiedź leży w filtrze cząstek stałych (DPF), małym urządzeniu, które siedzi w układzie wydechowym i usuwa od 85 do 98% wszystkich nieprzyjemnych cząstek. Chociaż DPF są obowiązkowe w wielu przypadkach, niektóre floty decydują się na ich usunięcie ze względu na wysokie koszty wymiany. Jesteśmy tutaj, aby wam powiedzieć, że nie musi to być tak drogie, ponieważ w ogóle nie musisz wymieniać DPF.

Jak stwierdzić czy potrzebujesz nowego DPF

Oto niektóre z możliwych znaków oznaczających, że musisz przyjrzeć się swojemu filtrowi:

  • Świeci się kontrolka ostrzegawcza DPF
  • Twój pojazd jest w trybie awaryjnym
  • Częste próby regeneracji DPF kończą się niepowodzeniem
  • Silny zapach diesla
  • Twój pojazd nadmiernie kopci
  • Twój poziom oleju rośnie
  • Wysokie zużycie paliwa

Niezależnie od objawów, Twój DPF zbliża się do końca żywota po 130,000 km.

Co jeżeli nie wymieniłeś DPF?

W rzeczywistości nie ma powodu, aby zastąpić istniejący DPF. Dzięki usługom takim jak DPF Cleaning Centre, możesz oczyścić filtr DPF za ułamek ceny nowego. Zasadniczo ponownie wykorzystujesz DPF.

Maszyna Czyszcząca FH2 firmy DPF Centre może wyczyścić każdy DPF bez konieczności cięcia, modyfikacji lub spawania. Robi to po prostu podłączając odpowiedni adapter.

Jak działa to czyszczenie?

Najpierw filtr DPF jest usuwany z pojazdu. Następnie, testowany jest przepływ. Po trzecie, maszyna pompuje wodę pod wysokim ciśnieniem (płynącą w obiegu) zmieszaną z płynem węglowym w ilości 160 litrów przez filtr DPF, wspomagając się podmuchami powietrza pod ciśnieniem 4 barów. To całkowicie usuwa sadzę i popiół z filtra. Proces powtarza się w obie strony, aby zapewnić całkowitą czystość filtra.

Rezultatem jest filtr DPF w stanie niemal oryginalnym, praktycznie w 100% czysty i gotowy do kolejnego życia.

“Na rynku dostępne są inne rozwiązania DPF, ale żadne z nich nie jest tak skuteczne jak nasza maszyna FH2. Musisz wziąć pod uwagę koszt, długoterminową skuteczność i oferowane gwarancje.” Tim McGing, DPF Cleaning Centre

Czy jesteś zainteresowany oczyszczeniem filtra DPF za ułamek kosztów nowego? Mamy specjalną ofertę dla czytelników Fleet Speak. Wspomnij o Fleet Speak przy rezerwacji kolejnej usługi i otrzymaj 10% zniżki!

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>