Share This Post

Nieuws

Uber Freight kieruje wzrok na Europę

Uber Freight kieruje wzrok na Europę

Wprowadzenie Uber Freight w Europie zostało ciepło przyjęte. Ciągle zwiększający się niedobór kierowców nie ma zamiaru zniknąć – a jeśli w ogóle, to będzie coraz gorzej – a brak kierowców osiągnie punkt krytyczny.

Uber Freight wystartował w Stanach Zjednoczonych dwa lata temu, a firma uważa, że wiele trudności z tego kraju jest również powszechnych na rynku europejskim.

Dane z Uber Freight sugerują, że europejski marketing pojazdów ciężarowych o wartości 354 miliardów euro jest trzeci tylko za USA i Chinami. Jednak mimo tego 21% kilometrów przejechanych samochodami ciężarowymi to podróże z pustymi przyczepami.

Dzięki starzejącej się sile roboczej i wielu kierowcom planującym przejście na emeryturę w nadchodzących latach, Uber Freight może zaoferować rozwiązanie dla spedytorów i zmniejszyć wpływ efektu mniejszej liczby kierowców.

Z perspektywy Uber Freight 85% całkowitej puli przewoźników w UE składa się z małych i średnich firm. Właśnie ta grupa ma największe trudności z łączeniem się z większymi nadawcami. W rezultacie cena towarów rośnie.

Europo, przygotuj się. Uber Freight wprowadza się do Twojej okolicy.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>