Share This Post

Aktualności

Policyjne operacje skierowane w kierowców ciężarówek

Policyjne operacje skierowane w kierowców ciężarówek

Policja w Wielkiej Brytanii wzięła na celownik kierowców samochodów ciężarowych, w wyniku czego wydaje setki mandatów za wykroczenia drogowe.

Funkcjonariusze policji korzystali z pożyczonej ciężarówki, aby mieć lepszy widok na kabiny kierowców ciężarówek podczas patrolowania dróg w Suffolk.

Szukali kierowców, którzy nie zapięli pasów bezpieczeństwa, korzystali z telefonów komórkowych i jeździli nieostrożnie. Wystawiono ponad 300 mandatów, a najczęstszym wykroczeniem była jazda bez pasów bezpieczeństwa.

Tim Passmore, komisarz policji w Suffolk stwierdził: „Nie mogę uwierzyć, że zawodowi kierowcy ryzykują swoje życie, zdrowie i życie innych, patrząc w telefony i nie zapinając pasów bezpieczeństwa. To szokujące.”

We współpracy z Orwell Trucks, operacja bezpieczeństwa drogowego przebiegała równolegle z dwutygodniową krajową kampanią zapinania pasów bezpieczeństwa przez Europejską Sieć Policji Ruchu Drogowego.

Niestety, niektórzy zawodowi kierowcy wpływają na złą reputację całego zawodu. Jednak czy robi się wystarczająco, aby kontrolować również na innych użytkowników dróg popełniających wykroczenia drogowe?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>