Share This Post

Aktualności

Nowe Volvo FH obniża koszty paliwa o 7%

Nowe Volvo FH obniża koszty paliwa o 7%

Dla każdego, kto regularnie pokonuje tysiące kilometrów, wydajność paliwa jest kwestią kluczową. Dlatego Volvo Trucks wprowadza Volvo FH z I-Save, aby zaoferować swoim klientom większą wydajność. Połączenie silnika D13TC i funkcji oszczędzających paliwo może obniżyć koszty paliwa nawet o 7% na długich dystansach.

Wzrasta popyt na ciężarówki podróżujące na duże odległości, ale także ceny oleju napędowego idą w górę, co oznacza ograniczenie zysków.

Mówiąc o nowej ciężarówce, Roger Alm, prezes Volvo Trucks, wyjaśnił: „Jest to kompletne rozwiązanie, które wykorzystuje naszą najnowszą technologię, aby znacznie obniżyć zużycie paliwa w przewozach długodystansowych. I to bez uszczerbku dla komfortu prowadzenia.”

D13TC jest najbardziej oszczędnym silnikiem długodystansowym od Volvo Trucks. Posiada specjalnie zaprojektowane tłoki, które kierują ciepło i energię do środka cylindrów i wykorzystują nadmiar energii z gazów spalinowych do zasilania silnika. Dodatkowy moment obrotowy do 300 Nm wymaga mniejszego przyspieszenia, a paliwo jest potrzebne do utrzymania stałego tempa.

Nowe Volvo FH z I-Save jest przeznaczone dla klientów, którzy pokonują ponad 120 000 km rocznie. Obietnica jest taka, że im dalej jeżdżą, tym więcej mogą oszczędzać.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>