Share This Post

Zdrowie

Podnieś to!

Podnieś to!

Naciąganie plandek, podnoszenie przyczep i przerzucanie ładunków. Większość ludzi nie kojarzy tego z niczym dobrym, ale dla kierowców ciężarówek to tylko jedna część pracy.

Ale jak potwierdzi wielu kierowców ciężarówek, wszystkie te czynności mogą odcisnąć swoje piętno na barkach i plecach. Kierowcy ciężarówek są bardzo podatni na obrażenia ramion, ale nowy raport sugeruje, w jaki sposób kierowcy ciężarówek mogą zmniejszyć ryzyko kontuzji podczas podnoszenia i opuszczania przyczep.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Karolina Północna obserwowali kierowców ciężarówek podczas operacji rozruchowych i mierzyli zakres ruchu w 16 mięśniach, które wpływają na ruch ramion. Odkrycia ujawniły, że podczas podnoszenia przyczepy bezpieczniej jest kierowcy stać równolegle do niej podczas tej czynności, ponieważ wykorzystuje on większą siłę całego ciała i zmniejsza nacisk na ramię.

Jednak podczas opuszczania przyczepy kierowcy powinni być zwróceni twarzą do przyczepy i obracać rączką od przodu, ponieważ ruch ten wiąże się z mniejszym oporem. Dane z 2016 r. pokazują, że w tylko w tym roku zgłoszono ponad 70 000 związanych z pracą obrażeń ramion.

Więc następnym razem, gdy będziesz kręcił, pomyśl o tym, w którą stronę stoisz!

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>