Share This Post

Redakcyjny / Uncategorized

Świat bez kierowców ciężarówek? To byłaby tragedia…

Świat bez kierowców ciężarówek? To byłaby tragedia…

Najnowszy raport firmy badawczej rynku logistycznego Ti pokazuje, że europejski sektor transportu drogowego odnotował najszybszy wzrost o 4,5% w ujęciu realnym od 2009 r. Dane opublikowane w raporcie Europejskiego Transportu Drogowego pokazują również, że tempo to będzie się utrzymywać.

Europa, podobnie jak wiele innych regionów na całym świecie, jest w dużym stopniu uzależniona od transportu samochodowego, więc trudno sobie wyobrazić skutki, gdyby kierowcy ciężarówek nagle przestali jeździć.

Możesz sobie to wyobrazić na podstawie wydarzeń w Brazylii. Kiedy brazylijscy kierowcy ciężarówek strajkowali przez tydzień, sparaliżowali kraj. Sao Paulo, największe miasto i centrum finansowe  Brazylii, ogłosiło stan wyjątkowy, a transport publiczny stał w miejscu, ponieważ na stacjach benzynowych zabrakło paliwa.

Brazylijski prezydent poddał się żądaniom strajkujących kierowców po tygodniu, a kraj przeżył niesamowite trudności w ciągu tych siedmiu dni.

Nowe badanie przeprowadzone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Przewoźników podkreśla, co by się stało, gdyby kierowcy ciężarówek przestali jeździć. Ich wnioski są czymś, co każdy kraj powinien wziąć pod uwagę …

W ciągu pierwszego dnia podstawowe środki medyczne, takie jak strzykawki i cewniki, mogą się wyczerpać, a niektóre leki dla pacjentów z chorobą nowotworową stracą ważność.

Stacje benzynowe i sklepy spożywcze zaczęłyby się wyczerpywać zapasy, powodując, że panika konsumentów byłaby prawie nieunikniona i prawdopodobnie całe społeczeństwo byłoby niespokojne.

W dalszej części łańcucha dostaw zobaczylibyśmy opóźnienia w produkcji, co oznaczałoby, że producenci komputerów i samochodów mieliby problemy. Ponieważ części są dostarczane niemal co godzinę, nie minie wiele czasu, zanim firmy zaczną tracić pieniądze, a pracownicy zaczną tracić pracę.

Och, i nie oczekujcie, że otrzymacie jakąkolwiek pocztę lub dostawy.

Po dwóch lub trzech dniach panika konsumentów wzrośnie, a bankomatom zabraknie pieniędzy. Tymczasem brak wywozów śmieci spowoduje zanieczyszczenie miast.

Jeśli kierowcy ciężarówek przestaną pracować przez ponad tydzień, zobaczymy jeszcze poważniejszą sytuację. Na tym etapie większości ludzi i firm skończyłoby się paliwo, a większość form transportu byłaby niedostępna – w tym samoloty.

Ponieważ wiele osób korzysta z samochodów i furgonetek, aby dostać się do pracy, szkody gospodarcze są nieuniknione. W tym samym czasie, bez dostępu do żywności, gotówki, lekarzy i innych codziennych potrzeb, sprawy wyglądałyby okropnie.

Najbardziej niepokojące jest to, że dostawy wody również zostałyby zaprzestane. Kierowcy ciężarówek dostarczają chemikalia oczyszczające do zakładów wodociągowych co tydzień lub co dwa tygodnie. Bez tych chemikaliów woda nie mogłaby być zdatna do picia.

Oczywiście scenariusze te są hipotetyczne. Jednak z powodu wciąż rosnącego problemu Brexitu w Wielkiej Brytanii i ruchu „gilets jaunes” rozprzestrzeniającego się wśród francuskich kierowców ciężarówek, możliwość opóźnień lub akcji strajkowej w branży przewozowej nigdy nie wydaje się zbyt odległa.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>