Share This Post

Napędowy & Logistyka / Samochody ciężarowe

Daimler ma dodać system jazdy bezobsługowej do ciężarówek

Daimler ma dodać system jazdy bezobsługowej do ciężarówek

Zmiana w kierunku pojazdów autonomicznych nie wykazuje oznak spowolnienia.

Na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas na początku tego roku Daimler Trucks ogłosił, że dodaje możliwość jazdy bez użycia rąk i stóp do najnowszej wersji ciężarówki Freightliner Cascadia.

Co więcej, firma planuje zainwestować 570 milionów dolarów na rozwój w pełni autonomicznych samochodów ciężarowych w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Freightliner Daimlera jest najlepiej sprzedającą się ciężarówką w USA, a te nowe funkcje spełnią definicję autonomii poziomu 2 w przemyśle motoryzacyjnym (tzn. kierowca może korzystać z funkcji automatycznych, ale nadal jest w stanie w pełni kontrolować pojazd w razie potrzeby).

Mówiąc o tym, Martin Daum, dyrektor generalny Daimler Trucks powiedział: „Wysoce zautomatyzowane ciężarówki poprawią bezpieczeństwo, poprawią wydajność logistyki i zaoferują naszym klientom doskonałą wartość – a tym samym przyczynią się znacząco do zrównoważonej przyszłości transportu.”

Wcześniej w tym miesiącu Baum zlekceważył projekt elektryczny Tesli, ale Daimler jest wyraźnie zainteresowany sukcesem ich własnej ciężarówki elektrycznej.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>