Share This Post

Napędowy & Logistyka

7 rzeczy, o których Twój nauczyciel jazdy nigdy Ci nie powiedział

7 rzeczy, o których Twój nauczyciel jazdy nigdy Ci nie powiedział

Kiedy uczysz się kierowania ciężarówką, jest wiele do zrobienia. Nauczyciele jazdy są po to, aby przeprowadzić Cię przez najważniejsze elementy prowadzenia ciężkiego pojazdu. Mimo tego, że podczas wielu sesji poruszą wiele istotnych kwestii, są takie, o których mogą nie wspomnieć.

1 Zaplanuj swoją trasę
Przed każdą podróżą zadaj sobie kluczowe pytania, takie jak: Czy mam wystarczająco dużo godzin, aby załadować ładunek na czas? Czy pogoda może mnie spowolnić? Musisz także planować z wyprzedzeniem parkowanie, tankowanie i miejsce, w którym zamierzasz zrobić sobie przerwę.

2 Pamiętaj o smarowaniu piątego koła
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, czas trochę posmarować płytę ochronną. A skoro tam jesteś, spryskaj zatrzask piątego koła za pomocą WD40, aby w razie potrzeby był gotowy do użycia.

3 Płynne myślenie
Wiesz już, że potrzebujesz dużo narzędzi, gdy jesteś w drodze, ale potrzebujesz też dużo płynów. Olej silnikowy, płyn do spryskiwaczy, płyn chłodzący i płyn do wspomagania układu kierowniczego to tylko niektóre z płynów, w które należy zaopatrzyć. Ta lista płynów powinna również zawierać coś do picia.

4 Sprzątaj
Jeśli dzielisz ciężarówkę z innymi kierowcami, nie przekazuj brudnej ciężarówki. Utrzymuj wnętrze kabiny w czystości i ciesz się nią z innymi kierowcami.

5 Dobrze się odżywiaj
Siedzenie przez większość dnia nie spala wielu kalorii. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, co jesz i ile z tego jesz. Unikaj fast foodów – ich menu pełne kalorii i tak jest przecenione. Zainwestuj w fajną torbę lub skorzystaj z lodówki (jeśli ją posiadasz) i załaduj trochę zdrowej żywności. Owoce, warzywa, puszki tuńczyka, masło orzechowe, ser, pieczone chipsy i woda. Och, i nie jedź bez dobrej kawy rano.

6 Upewnij się, że jest Ci wygodnie
Możesz dostać kabinę z wygodnym siedziskiem. Ale możesz też jej nie dostać. Jeśli zdarzy się to drugie, żądanie nowego miejsca prawdopodobnie nie będzie możliwe, więc musisz być kreatywny. Istnieją różne rodzaje produktów zaprojektowanych w celu poprawy Twojego siedzenia, w tym drewniane koraliki, fotele żelowe, które zapewniają wsparcie oraz rozgrzewające poduszki do siedzenia.

7 Nie poddawaj się
Jazda ciężarówką jest trudna, a pierwszy rok jest często najtrudniejszy. Nauczysz się wielu rzeczy, ale o wiele więcej nauczysz się podczas pracy. Będziesz sfrustrowany, będziesz się nudzić, prawdopodobnie będziesz się stresować od czasu do czasu, ale będzie lepiej.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>