Share This Post

Napędowy & Logistyka

Gdzie w Europie znajdziemy najbardziej niebezpieczne drogi?

Gdzie w Europie znajdziemy najbardziej niebezpieczne drogi?

Dane z Światowej Organizacji Zdrowia ujawniły najniebezpieczniejsze drogi Europy.

Według statystyk z 2016 r. drogi w Rosji mają najwyższy wskaźnik śmiertelnych wypadków drogowych, podczas gdy drogi w Norwegii i Szwajcarii są najbezpieczniejsze.

W Rosji umiera średnio 18 osób na 100 000 osób (w tym 23% przez alkohol). Dla porównania, w Norwegii i Szwajcarii odnotowano średnio 2,7 zgonów na 100 000 osób – odpowiednio 135 i 216 zgonów w ruchu drogowym.

W samej tylko UE kraje bloku wschodniego odnotowują więcej zgonów w ruchu drogowym w porównaniu do krajów Europy Zachodniej i Północnej. Najgorzej wypadła Rumunia (10,3 zgonów na 100 000 osób).

Według danych, bogactwo narodu odgrywa rolę w bezpieczeństwie dróg. Na przykład, osoba mieszkająca w kraju o średnim dochodzie jest trzykrotnie bardziej narażona na utratę życia w wyniku wypadku drogowego niż osoba mieszkająca w kraju o wysokim dochodzie. Może to wynikać z mniej sztywnych przepisów ruchu drogowego i słabej infrastruktury.

Przeczytaj pełny raport na https://www.euronews.com/2018/12/07/which-countries-in-europe-have-the-deadliest-roads

Share This Post

1 Comment

  1. To zawsze wynika z kultury narodu,a z tego z kolei wynika jego poziom cywilizacyjny. Przepisy nic do tego nie mają. Sycylijczycy jeżdżą jak szaleńcy i ńie giną w idiotycznych wypadkach jak Polacy,Rosjanie,lub im podobni.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>