Share This Post

UE

Zakaz zatrudniania kierowców ciężarówek w Polsce

Zakaz zatrudniania kierowców ciężarówek w Polsce

Ambasada Filipin ponownie wezwała do zakazu zatrudniania Filipińczyków do pracy w sektorze transportu drogowego w Polsce.

Istnieją obawy dotyczące warunków pracy Filipińczyków zatrudnionych jako kierowcy ciężarówek w całej Europie. W listopadzie zeszłego roku 40 filipińskich kierowców ciężarówek w Niemczech i Polsce musiało zostać uratowanych przed złymi warunkami pracy przez rząd Filipin. Wcześniej 22 kierowców filipińskich znajdowało się w warunkach niespełniających norm w Danii.

Kierowcy ci padają ofiarą nieetycznych agencji rekrutacyjnych pobierających nadmierne opłaty i wykorzystujących osoby, które chcą znaleźć pracę. Polska nie jest miejscem docelowym i wymaga wizy, więc goście spoza UE mogą przebywać zazwyczaj do trzech lat. Jednak nieuczciwi rekruterzy wykorzystują niektórych pracowników z zagranicy.

Departament Spraw Zagranicznych (DFA) wezwał do zawieszenia zatrudnienia Filipińczyków pracujących jako kierowcy ciężarówek w Europie.

Polska szukała na Filipinach pomocy w złagodzeniu niedoboru kierowców ciężarówek, jednak wielu z nich ma problemy ze złym zakwaterowaniem, brakiem wynagrodzenia za nadgodziny i brakiem świadczeń medycznych.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>