Share This Post

Napędowy & Logistyka

Szkolenie kierowców nie musi odbywać się w klasie

Szkolenie kierowców nie musi odbywać się w klasie

Internet usuwa szereg fizycznych barier – i jest to widoczne we wszystkich branżach.

Na przykład w sprzedaży detalicznej umożliwił on sprzedawcom internetowym zaspokojenie potrzeb konsumentów. Robią to sprzedając niewielkie ilości tysięcy przedmiotów. Fizyczni sprzedawcy detaliczni nie są w stanie magazynować tak szerokiej gamy produktów, ale w świecie wirtualnym dostawcy mogą posiadać te produkty bez żadnych bezpośrednich kosztów. Z kolei te niewielkie ilości sprzedaży szybko łączą się z ogromnymi marżami.

Ten rodzaj długofalowej ekonomii jest obecny w handlu detalicznym, ponieważ ludzie oczekują, że będą mieli szeroki wybór asortymentu dostępny na kliknięcie. Ale w jaki sposób ta długofalowa strategia przekłada się na przemysł samochodowy?

Szkolenie kierowców często wiąże się z tym, że kierowcy muszą zjechać z trasy i powędrować do klas. Jest to problem dla interesów firmy. Branża transportu ciężarowego polega na kierowcach, którzy są zawsze w trasie i dostarczają towary, a nie siedzą w klasie i oglądają prezentację PowerPoint.

W ten sam sposób, w jaki sprzedawcy detaliczni w sklepach stacjonarnych są zmuszeni do wyborów, jakie produkty utrzymywać w magazynie, koszt szkolenia kierowców zmusił floty do wybrania szkoleń, które będą oferować.

Trening orientacyjny jest koniecznością – to właśnie dzięki niemu nowi kierowcy trafiają za kółko. Szkolenia powypadkowe również muszą pozostać na porządku dziennym, ponieważ firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby tak było. Kursy BHP są również uważane przez większość firm za istotne, ale poza tym trudno jest znaleźć racjonalne argumenty odnośnie tego, które kursy powinny być realizowane.

Jednakże szkolenie online oznacza, że szkolenie kierowców jest dostępne w dowolnym miejscu i czasie, dla każdego, przy minimalnym zakłóceniu działalności.

Nie chodzi tylko o szkolenie online, które dociera do osób, które nie mogą uczęszczać na zajęcia w klasie. Szkolenie online oferuje również szeroki zakres opcji szkoleniowych, które niekoniecznie są możliwe w środowisku klasowym.

Po usunięciu barier (biznes nie ucierpi, a kierowcy nie stracą czasu spędzanego w domu), nie ma powodu, dla którego nie można by zaoferować większej liczby szkoleń dla kierowców. Floty mogłyby zacząć oferować więcej niepriorytetowych szkoleń i przekształcić cały model ich dostarczania. Wyniki byłyby widoczne w kategoriach bezpieczeństwa floty i ogólnej jakości kierowców.

Bardziej wszechstronne programy szkoleniowe zapewniłyby także kierowcom umiejętności, których potrzebują, aby każdy samochód samojezdny musiał zapracować na swoją pozycję w branży.

Szkoda, że nie można zrobić prawa jazdy C+E online. Koszt tych kursów jest ogromny, a każda jego redukcja zostanie dobrze przyjęta, ale prowadzenie ciężarówki nie jest jedną z tych umiejętności, których możesz się nauczyć klikając myszką.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>