Share This Post

Samochody ciężarowe

Co powoduje ryzykowną jazdę wśród kierowców?

Co powoduje ryzykowną jazdę wśród kierowców?

Jeśli szukasz grupy bezpiecznych kierowców, kierowcy ciężarówek będą z pewnością najlepszymi z nich.

Istnieją dowody, które to potwierdzają. Według danych zebranych przez Lytx kierowcy ciężarówek stają się coraz bezpieczniejsi. Operator telematyki oparł się na ponad 100 miliardach mil danych i dokonał kilku interesujących odkryć.

Na przykład od lipca do września ubiegłego roku odnotowano 358,359 mniej przypadków złego prowadzenia pojazdu w porównaniu z tym samym okresem rok temu.

Mówiąc o tych odkryciach, analityk danych Lytx, Ryan Brandos, stwierdził: “Cały przemysł przewozowy poczynił olbrzymie postępy w ograniczaniu ryzykownych zachowań podczas jazdy.”

Dane ujawniły również, że uwaga i jej rozproszenia zwiększają się w piątek.

Co niepokojące, Lytx znalazł związek między kierowcami, którzy nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa i biorą udział w wypadku. Jak wyjaśnił Brandos: “Jeśli kierowca jest skłonny zaryzykować swoim osobistym bezpieczeństwem, jest także gotów zaryzykować bezpieczeństwem pojazdu.”

Lytx używa obecnie 116 000 rejestratorów zdarzeń zainstalowanych w ciężarówkach do rejestrowania tych danych.

Co rejestrator danych ujawniłby o Twojej jeździe?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>