Share This Post

Napędowy & Logistyka

Więcej kobiet za kierownicą, proszę

Więcej kobiet za kierownicą, proszę

W całej branży tylko 9% kierowców ciężarówek to kobiety. W czasach, gdy firmy transportowe mają trudności z zapełnieniem braków w kadrach, rozwiązanie wydaje się oczywiste.

Mimo że liderzy branży szukają weteranów i młodszych talentów, konsekwentnie nie zauważają tej kluczowej grupy demograficznej.

Według danych firmy Omnitracs, zajmującej się zarządzaniem flotą, kobiety-kierowcy ciężarówek są zaangażowane w mniej możliwych do uniknięcia wypadków niż mężczyźni. Badania wykazują również, że mają tendencję do ostrożniejszego prowadzenia. Są również mniej skłonne do rezygnacji z kierowania pojazdem – kluczowe znaczenie dla branży, która ma tak duże obroty.

Ale to nie wszystko. Poza tym, że są bezpieczniejszymi kierowcami, kobiety również pokonują więcej kilometrów. To dlatego, że często jeżdżą w drużynach. W rozmowie z Business Insider, Lauren Domnick, główny specjalista ds. danych w Omnitracs, powiedział, że zespoły kierowców (mąż i żona) są bardzo niewykorzystanymi zasobami w branży przewozów towarowych..

Nadszedł czas, aby firmy transportowe postarały się rekrutować więcej kobiet..

 

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>