Share This Post

Samochody ciężarowe / Technologia

Cyfryzacja łańcucha dostaw przewozów ciężarowych

Cyfryzacja łańcucha dostaw przewozów ciężarowych

Ponieważ ecommerce wykorzystuje coraz więcej technologii, nie jest zaskoczeniem, że te technologie zaczęły wędrować w dół łańcucha dostaw.

Im więcej sprzedawców detalicznych jest w stanie zwiększyć poziom usług dzięki automatyzacji, tym więcej osób w łańcuchu dostaw musi upewnić się, że są w stanie spełnić oczekiwania.

Ale czy przemysł transportowy jest gotowy na cyfrową transformację?

Jeśli ma sprostać tym rosnącym oczekiwaniom, przemysł transportowy musi najpierw podołać kluczowym wyzwaniom. Dobrą praktyką na start będą proste rozwiązania technologiczne, na których tak często polega przemysł: nadmierne korzystanie z dowodów dostawy (PoD) lub powolna komunikacja przez telefon lub e-mail.

Według badań przeprowadzonych przez PwC, 10% firm produkcyjnych może być sklasyfikowanych jako cyfrowi mistrzowie, podczas gdy około dwie trzecie albo jeszcze nie rozpoczęło cyfrowej transformacji, albo robi to nieefektywnie.

W całym łańcuchu dostaw widzimy firmy walczące o to, aby znaleźć sposoby włączania technologii do swoich modeli biznesowych. W przypadku podmiotów niezaznajomionych z cyfryzacją może to być szczególnie trudne. Dodaj do tego rosnące koszty i oczekiwania klientów, a liderzy łańcucha dostaw stają w obliczu rosnącej presji na cyfryzację.

Wystarczy spojrzeć na członkostwo Amazon Prime (obecnie stanowi około 60% bazy klientów firmy), aby zobaczyć skalę problemu. Więcej klientów spodziewa się dwudniowego terminu dostawy – a branża transportowa potrzebuje technologii, aby sprostać wyzwaniu.

Mimo że sytuacja ta podnosi poprzeczkę dla osób zatrudnionych w przemyśle transportowym i w szerszym łańcuchu dostaw, otwiera również możliwości. Nowi gracze, którzy są w stanie dostrzec lukę na rynku, gotową do wypełnienia takimi technologiami, jak SI, mają wiele do zyskania.

Trendy cyfryzacji w branży transportowej zostały przyspieszone przez nowe startupy oferujące innowacyjne rozwiązania oparte na technologiach. Ontruck jest jednym z tych startupów.

Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i technologii w łańcuchu dostaw Ontruck może tworzyć wartość dla firm w całym łańcuchu dostaw. Firma zwiększa przejrzystość w branży i umożliwia przewoźnikom większą autonomię, aby nadążyć za popytem.

Ontruck zapewnia małym przewoźnikom technologie, których potrzebują do zarządzania własnymi operacjami. Ta łatwa w użyciu platforma pokazuje, w jaki sposób eksperci cyfryzacji są w stanie wypełnić lukę w branży, aby pomóc w transformacji cyfrowej mniej dojrzałych cyfrowo firm.

Być może nadchodzi transformacja cyfrowa, ale poza technologią najważniejszą rzeczą w branży przewozów ciężarowych jest 7W: właściwy produkt, we właściwej ilości, do właściwego klienta, we właściwym stanie, we właściwe miejsce, we właściwym czasie oraz właściwy koszt.

Jeśli przemysł transportowy nie podoła – cyfrowy czy nie – cały łańcuch dostaw ucierpi.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>