Share This Post

Środowisko / Zdrowie

Jak dłuższe światło dzienne wpływa na kierowców ciężarówek

Jak dłuższe światło dzienne wpływa na kierowców ciężarówek

Warunki jazdy w zimie są notorycznie gorsze w porównaniu do cieplejszych miesięcy. Lód, mgła i śnieg składają się na niebezpieczne warunki jazdy. Ale pogoda nie jest jedynym czynnikiem, który kierowcy ciężarówek powinni wziąć pod uwagę wraz ze zmianą pór roku.

Jesteśmy już po zimowym przesileniu, więc wzrost godzin dziennych wkrótce stanie się bardziej zauważalny. Zachód będzie późniejszy, a wschód wcześniejszy, co oznacza, że widzimy więcej światła dziennego.

Z perspektywy kierowcy ciężarówki, aż do przesilenia letniego, można uniknąć jazdy w ciemności i spędzić więcej czasu w drodze.

To dobrze, prawda?

Pod pewnymi względami tak. Ale te dłuższe dni mogą również oznaczać, że kierowcy coraz mniej śpią w nocy. Podobnie w przypadku kierowców, którzy są za kierownicą w nocy, zwiększona ilość światła słonecznego może oznaczać, że w ciągu dnia będą musieli spać.

Eksperci sugerują, że te dłuższe dni są jednym z powodów, dla których kierowcy ciężarówek często nie są zsynchronizowani z obowiązującymi godzinami jazdy i dlatego wielu z nich jest tak entuzjastycznie nastawionych do elastycznych godzin pracy.

Jakie są Twoje doświadczenia związane ze zmianą pór roku?

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>