Share This Post

Samochody ciężarowe

Najstarsza komercyjna ciężarówka DAF

Najstarsza komercyjna ciężarówka DAF

Po żmudnych poszukiwaniach na całym świecie firma DAF ostatecznie zlokalizowała najstarszą ciężarówkę marki w ciągłym użytku komercyjnym.

W ramach obchodów 90. urodzin, producent ciężarówek podjął decyzję o znalezieniu najwcześniejszego modelu ciężarówki DAF, która wciąż działa. Poszukiwania okazały się sukcesem, firmie udało się wyśledzić 50-letni model w Holandii.

Dzięki reklamie w mediach społecznościowych (która była oglądana prawie pół miliona razy) misja wywołała duże zainteresowanie, a odpowiedzi wysyłano z całego świata.

Korona trafiła do ciężarówki w holenderskiej wiosce Bakel. Przypadkowo rzut beretem od fabryki firmy w Eindhoven, DAF 1600 jest używany prawie codziennie przez Hoefnagels, holenderską firmę targową.

Fritza Hoefnagels powiedział, że miał on 11 lat, kiedy jego ojciec kupił ciężarówkę do rodzinnej firmy w 1969 roku. Dodał, że nigdy go nie zawiodła i nadal działa bardzo dobrze.

Ciężarówka ma drążek zmiany biegów z tyłu kabiny i podwójne sprzęgło – wymagające umiejętności, których nie każdy dzisiaj posiada.

Zobacz Fritz’a opowiadającego o ciężarówce i dlaczego jest dumny ze swojego 50-letniego klasyka DAF.

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>